Закон про спецконфіскацію легалізує награбовані капітали Януковича, – депутат

Суспільство1 квітня 20162140

Прийняття корупційного антиконституційного законопроекту про спецконфіскацію №4057 може стати схемою для легалізації награбованого Віктором Януковичем та Ко, вважає народний депутат фракції «Самопоміч» Олена Сотник.

Депутат звертає увагу на те, що в законі нема прізвища Януковича чи його співучасників та він розповсюджується на будь-кого. Крім того, конфіскацію запроваджують ще до винесення вироків та без доведення вини, про покладання тягаря доказування на особу (за версією Генеральної прокуратури саме такі поправки будуть внесені до другого читання), повідомляє ДТ.

Cотник переконана, що рішення українських судів, прийняті на підставі цього закону, не будуть визнані іноземними юрисдикціями та мають всі шанси бути скасованими в Європейському суді з прав людини.

«Негативне рішення ЄСПЛ означає, що повернення Україною всього стягнутого, виплата додаткових компенсацій та міжнародні звинувачення в не правових репресивних методах. А це ніщо інше, як легалізація для Януковича раніше награбованого», – зазначила депутат.

«Автори законопроекту не приховують, що головна мішень – це боргові цінні папери України, так звані "євробонди" на суму близько 1,5 мільярди доларів. Запевняють, що саме завдяки ним наповнять бюджет. Проте, це не відповідає дійсності, бо цінні папери не є грошима, – їх можна або спробувати продати, або погасити, чим зменшити державний борг України», – додала Сотник.

Депутат підозрює, що цінні папери можуть продати зі значним дисконтом, а пізніше державі доведеться погасити повну суму по боргових цінних паперах новому власнику. А за умов програшу в суді іноземної юрисдикції, ще й повернути повний еквівалент вартості цінних паперів тому, у кого їх конфіскувала.

Таким чином, держава понесе збитки двічі – сплатить за погашення зобов'язань по цінних паперах та компенсацію всього, що незаконно конфіскувала.

Нагадаємо, 17 березня Верховна Рада прийняла в першому читанні зміни до Кримінально-процесуального кодексу. Законопроект № 4057 про націоналізацію коштів корупціонерів до рішення суду (також відомий як закон про спецконфіскацію) підтримали 228 народних депутатів. Відповідно до законопроекту, направлення в дохід держави коштів до вироку суду здійснюється, якщо підозрюваний перебуває в розшуку більше шести місяців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук