Запліднення in vitro з ефективністю 80% – можливе, – Ігор Палига

Запліднення in vitro з ефективністю 80% – можливе, – Ігор Палига
Ігор Палига

Іноді нам здається, що сучасні технології приходять у наш світ легко і невимушено. Та насправді за ними стоїть ціла історія: історія спроб, експериментів, перших сміливих кроків та альтернативних рішень. Так само було із «заплідненням в пробірці», методом, яким зараз користуються сотні пар, що не можуть завагітніти самостійно. Багато з них пройшли через Клініку «Альтернатива», яку вже 10 років очолює Заслужений лікар України, Доктор медичних наук Ігор Палига. Він розповів нам, з чого все починалося, яку результативність сьогодні дає методика In vitro та чому цей спосіб залишається одним з найбільш ефективних.

ВИБІР ЗА ПОКЛИКАННЯМ

Все почалося з 2000 року, коли я закінчив Медінститут та мав стати кардіологом. Я починав працювати в Медінституті, в інфарктному відділенні - спочатку санітаром, потім медбратом і, навіть, кілька місяців працював вже під час Інтернатури. Але мені одразу сподобалася технологія ультразвукового дослідження, тож я почав вивчати її детальніше і зрозумів, що терапевта чи кардіолога з мене не вийде. Тому того ж року пройшов другу Інтернатуру і вже через 5 років захистив кандидатську дисертацію саме по акушерству і гінекології - на тему: «Моніторинг матково – плацентарно-плодового кровообігу при хронічній гіпоксії плода». Результати цього дослідження використовуються дотепер та допомагають вчасно виявляти порушення, щоб врятувати життя плоду. А в 2016-му році я захистив докторську, тема якої була присвячена прогнозуванню та профілактиці невдалих спроб лікування непліддя. На сьогодні програми з лікування непліддя є здебільшого комерційні, тобто, держава перестала фінансувати безплідних. Як наслідок, процедура досить дорога, тому ми й намагаємося надати позитивний результат з першого разу, бо наступного пацієнтам вже дуже важко назбирати кошти.

ОДИН З КРАЩИХ ПОКАЗНИКІВ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ В УКРАЇНІ

Гадаю, що саме ми зробили першу пункцію, тобто, забір яйцеклітин у Львові та в Західному регіоні. Процедура відбулася під керівництвом Веселовського Віктора Вікторовича, який передав нам свої знання і вміння. Запліднення в пробірці, як відомо, єдиний шлях завагітніти для багатьох пар, незалежно від того, чоловічий це чи жіночий фактор непліддя. Звичайно є різна ефективність, але нам на сьогодні вдається досить точно прогнозувати результати, ми тепер на 99 відсотків уникаємо всіх ускладнень, які колись були. Результативність піднялася від 15 до 80-85 відсотків, причому по Україні середня результативність приблизно 45-50 відсотків. Згадую, як ми весь час ставили собі завдання, щоб досягнути хоча би 25-ти. Так, іноді при заплідненні в пробірці ми отримували декілька яйцеклітин і, відповідно, кілька ембріонів, тож доводилося робити неприємну процедуру – редукцію. Я не приховую цього, бо іноді це необхідно і я один з небагатьох спеціалістів в Україні, хто взагалі вміє її робити. Але згодом їх ставало все менше і менше і за останні кілька років я навіть не пам’ятаю, щоб доводилося вдаватись до редукції. Та й сама процедура запліднення в пробірці стала дуже безпечною, а ускладнення – зведені до мінімуму.

КРАЩЕ ВСІ В КАРПАТИ, НІЖ ХТОСЬ ОДИН ЗАКОРДОН

Персонал в мене найкращий, справді сильний. Можу похвалитися, що по своїй волі від нас за всі 10 років пішла тільки одна людина. А все тому, що в нас є хороші умови, люди можуть заробити, є перспективи розвитку. До того ж, я сам дуже життєрадісний, їжджу на байку, люблю подорожувати. Тож ми з колегами хоча би раз на рік їздимо на хорошу рибалку у Вилково в Одеську область. Вважаю, що краще вивезти всіх на 2-3 дні на лижі в Карпати, ніж одну людину кудись закордон на конференцію. Також ми охоче залучаємо до співпраці молодь, без знайомств і домовленостей – будь-який студент може підійти до нас і навчитися хорошому фаху, стати хорошим спеціалістом. Звичайно, буває так, що потім твої учні створюють тобі конкуренцію, але це і є життя, це сприяє розвитку медицини в цілому. Тому я й кажу, що я весь час ділився своїми знаннями – більшість лікарів України добре знайомі з нашою клінікою.

«МИ ПЕРЕДУСІМ ЛІКАРІ, А НЕ БІЗНЕСМЕНИ»

Я переконаний - ми передусім лікарі, а не бізнесмени, в нас нема якогось серйозного комерційного підходу. Так, у нас є адекватні ціни, виправдані нашою результативністю. Та, разом з тим, є і значні знижки та соціальні підходи. Ми не маємо над собою пана, тому можемо самостійно формувати ціну та втілювати некомерційні ініціативи. Наприклад, вже три роки ми беремо участь у соціальному проекті під назвою «Життя триває» у якому жінки інвалідів АТО обслуговуються в нас по гінекології безкоштовно. Дуже часто бувають пари, які однозначно не можуть самі витратити кошти – тоді ми беремо запліднення на себе. А нещодавно в нас був ще один соціальний проект під назвою «Я буду мамою», в якому ми хотіли показати, як відбувається повний комплекс лікування непліддя, залучивши три реальні пари, для яких процедури були безкоштовними. Як наслідок – всі троє завагітніли. І якщо порівнювати нас із закордонними клініками, у яких я часто буваю, то ми однозначно виграємо у вартості та результативності послуг завдяки особистому професіоналізму та прагненню розвиватися заради того, щоб у нашій країні з’являлося більше щасливих дітей і люблячих батьків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук