Запорізький титано-магнієвий комбінат Дмитра Фірташа повернуть державі

СуспільствоАндрій Стець, 13 грудня 20184690
«Запорізький титано-магнієвий комбінат» - єдиний в Україні та Європі виробник металевого губчастого титану

12 грудня 2018 року Центральний апеляційний господарський суд підтвердив рішення Господарського суду Запорізької області про розірвання договору про заснування ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», яке контролював олігарх Дмитро Фірташ. Згідно з рішенням суду, майновий комплекс комбінату має бути повернутий у власність держави. Про це повідомляється на сторінці Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у Facebook.

Відповідачами у даній справі були кіпрська компанія Толексіс Трейдінг Лімітед та ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат».

У повідомленні САП зазначається, що після його ухвалення рішення апеляційного суду набирає законної сили. На даний час САП очікує проголошення повного тексту прийнятої Центральним апеляційним господарським судом постанови про відмову в задоволенні апеляційних скарг. Після цього з'явиться можливість розпочати процедуру реального повернення комбінату державі.

Зазначимо, що «Запорізький титано-магнієвий комбінат» - єдиний в Україні та Європі виробник металевого губчастого титану. Його проектна потужність - 20 тис. тонн на рік, проте через зношування виробничих фондів підприємство зараз може випускати 10 тис. тонн губки.

З позовною заявою про розірвання договору про заснування ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» САП звернулася до Господарського суду Києва у 2016 році. Вказане ТОВ було створене після того, як у 2013 році у конкурсі, оголошеному Фондом державного майна України перемогла кіпрська офшорна компанія Толексіс Трейдінг Лімітед, яка входить до групи компаній DF Group Дмитра Фірташа. Конкурс був проведений з метою залучення інвестицій на впровадження сучасних прогресивних технологій та створення високорентабельного виробництва.

До статутного капіталу створеного після конкурсу ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» Фонд держмайна передав цілісний майновий комплекс комбінату, що раніше перебував в управлінні держави.

«Толексіс Трейдінг Лімітед» зробила внесок у розмірі $110 млн, які мали виключне цільове призначення – для фінансування модернізації виробництва зі встановленими строками упродовж 2013 – І квартал 2015 років.

Хоча 51% ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» належав державі, фактично підприємство було передано в управління наближеного до інвестора менеджменту. Цей менеджмент більшу частину залучених інвестицій розтратив на погашення раніше створених заборгованостей держпідприємства Запорізький титано-магнієвий комбінат за енергоносії та перед кредиторами, пов’язаними з DF Group. Потім ці кошти вивели з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм. На модернізацію ж виробництва комбінату було витрачено лише 20 млн грн.

Підставою для розірвання договору про створення ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» комбінат стало свідоме невиконання інвестором взятих на себе зобов’язань.

Водночас 14 листопада 2016 року до суду було скеровано обвинувальний акт щодо директора ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», який здійснив розтрату зазначених інвестицій на суму 492 млн грн. Розгляд цієї кримінальної справи триває.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук