Підконтрольні Фірташу підприємства не сплатили понад ₴500 млн податків, – ГПУ

ЕкономікаАндрій Стець, 20 березня 20181490
Дмитро Фірташ

Департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури розслідує кримінальне провадження за фактом ухилення від сплати податків низкою підприємств, які підконтрольні бізнесмену Дмитру Фірташу. Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

«Орієнтована сума ухилення від сплати податків складає понад 500 млн грн.», – йдеться у повідомленні.

За інформацією Сарган, протягом 2015-2017 років членами організованого злочинного угрупування, з метою ухилення від сплати податків низкою підконтрольних Фірташу, підприємств, які входять до бізнес-групи GROUP DF,(ПРАТ «Сєвєродонецьке об'єднання Азот», ПАТ «Азот», ПАТ «Рівнеазот», ДП «Хімік»), організовано діяльність низки фіктивних підприємств та підконтрольних страхових компаній. Для виводу коштів у тіньовий сектор економіки, протягом 2015-2017 років вказані підприємства та страхові компанії, що входять в бізнес-групу Group DF (ПРАТ «СК «Саламандра-Україна», ПРАТ «СК «Дім страхування») уклали договори страхування, на підставі яких страховим компаніям перераховано фіктивні страхові внески.

«Застраховано завідомо непотрібні страхові випадки, які фактично не настали і не мали настати, про що достовірно було відомо членам злочинного угрупування. У подальшому виведення цих коштів здійснювалось шляхом страхування цими ж підконтрольними страховими компаніями фіктивних кредитних договорів та договорів купівлі-продажу «сміттєвих» цінних паперів інших фіктивних підприємств та «підставних» фізичних осіб», – повідомила вона.

Страхові компанії страхували ризики у разі неповернення кредитів, які видані фінансовою компанією в адресу фіктивних підприємств та підставних осіб.

«Такі кредити не планувалися до повернення, про що заздалегідь було відомо членам злочинного угруповання. Після прогнозованого неповернення цих кредитів, страхові компанії здійснювали повне відшкодування таких фіктивних ризиків фінансовій компанії, з подальшим виведенням готівки через банківські установи. Готівкові кошти, отримані в результаті злочинної діяльності, направлялися підприємствам реального сектору економіки», – додала вона.

За повідомленням Сарган, у понеділок, 19 березня, були проведені санкціоновані обшуки в офісних приміщеннях підприємств реального сектору економіки та торгівців цінними паперами, які причетні до вчинення злочинів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук