Засновано публічний реєстр гучних антикорупційних розслідувань «Іменем України»

Для покращення громадського контролю об’єднання «Самопоміч», Центр протидії корупції, адвокати Небесної сотні та Автомайдану створили публічний реєстр ключових розслідувань «Іменем України», за яким можна буде оцінюватися ефективність роботи правоохоронних органів і судової системи. Про це повідомив заступник голови фракції «Самопоміч», голова комітету з питань протидії корупції Єгор Соболєв під час презентації відкритого реєстру ТОП-кримінальних справ.

«Місяць за місяцем ми бачимо один і той самий результат як щодо справ про терор Майдану, так і щодо розслідувань топ-корупції – результат дорівнює нулю. До обвинувального вироку жодна справа так і не дійшла», – сказав Соболєв.

Він зазначив, що намагання виправити ситуацію відставками виявилися не достатньо результативними, тому що на зміну одному керівнику правоохоронного відомства приходить новий, який так само зав’язаний на схемах покривання корупції.

Тому, за його словами, було вирішено створити такий публічний реєстр.

Соболєв повідомив, що зараз у реєстрі є понад 150 справ, перша з яких датується ще 2013 роком, коли лише розпочинався Євромайдан, і стосується вона грабування Аграрного фонду. Останні справи стосуються вже нинішніх високопосадовців, адже розслідування цих справ так само саботуються працівниками правоохоронних органів.

«Створені у парламенті робочі групи довели, що корупція і досі зберігається у конкретних владних кабінетах. Але того, що ми це довели – мало, треба щоб почалося реальне розслідування правоохоронними органами виявлених фактів і, головне – щоб почалися арешти», – зазначив він.

Соболєв закликав громадськість активно користуватися реєстром «Іменем України», включатися у контроль за цими справами, журналістів – задавати незручні питання прокурорам і не давати їм забути про те, що люди чекають на результат.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук