Завтра стартують Дні Львова у Кракові

26 травня 20118390

27 травня Краків прийматиме святкування Днів Львова у Кракові в межах двосторонньої співпраці між містами, які триватимуть до 29 травня. За цей час на різноманітних краківських мистецьких майданчиках відбудуться виступи музичних колективів, театральних труп, виставки малярства та різноманітні перформенси, організовані польською стороною за участю українських митців.

Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

«Співпраця між Львовом та Краковом відбувається головним чином у галузі культури. Вона розпочалась ще у 1990-ті, коли відбувалися перші обміни між творчими молодіжними колективами Палацу творчості дітей та юнацтва Галичини і Центру молоді ім. д-ра Генріка Йордана. Згодом обмін молодіжними колективами, переріс у традицію почергового проведення «Днів Львова у Кракові» та «Днів Кракова у Львові», результатом чого й стало підписання партнерської угоди між містами», - розповів заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів.

Проведення  «Днів Львова у Кракові» та «Дні Кракова у Львові» відбувається щорічно почергово в Кракові та Львові. За час існування цього проекту львів’яни ознайомилися з мистецькими течіями Кракова, завдяки художнім виставкам, концертам, театральним виставам. Зокрема, у Львові побували Театр Багателя, кабаре «Пивниця Святого Норберта», Театр КТО, Капела «Краковіенсіс», «Камерата Краковія», Театр «Loch Kamelot», відома співачка Йоанна Словінська з ансамблем, органіст Марек Стефаньскі, група «Motion Trio», ансамбль «Скальди», краківський придворний балет, джазові виконавці, відбувалися виставки сакрального малярства Юрія Новосільського та з фондів краківських музеїв.

Львівське культурно-мистецьке середовище було презентоване Мистецьким об’єднанням «Дзиґа», перформенсами Влодка Кауфмана, виставками художників Володимира Костирка, Євгена Равського, Юрка Коха, Ореста Скопа, Петра Сипняка, Володимира Сколоздри, вуличними виставами театру «Воскресіння», моно виставою Наталки Половинки «Квітка-Невіста», концертними виступами оркестрів «Віртуози Львова», «Академія», Тараса Чубая з «Плачем Єремії», гуртів Горгішелі, Бурдону, Батяр-Бенду, джазових формацій «Шоколад», МТ-3 та іншими.

«Кожного року ми намагаємося представити різні жанри та напрямки мистецтва: театр, малярство, музика. Цього року краків’яни почують професійних виконавців, таких як наш муніципальний хор «Гомін», який останнім часом досяг високого рівня виконавства. Крім того, краків’яни матимуть змогу потішитися концертом українсько-польського тріо «DagaDana», які виступатимуть в одному з клубів. Вони поєднують різні стилі, переплітаючи джаз, фолк та електроніку, творять дуже неповторні мову та звук ансамблю.

Також в програмі Днів Львова у Кракові відбудеться виступ струнного квартету «Фенікс». Це є представники оркестру «INSO Lemberg». Вони представлятимуть творчість цієї музичної формації в Кракові», - розповів начальник управління культури Андрій Вороновський.

Крім виступів музикальних гуртів, будуть представлені інші мистецькі проекти.

«Є багато концертів, але також ми маємо і дві виставки. Одна з них - це фотовиставка Тараса Стефанишина «Сни міста», яка представляє Львів та інші міста в контексті поєднання архітектурних стилів, атмосфери міст: Праги, Відня, Кракова, Вроцлава, Львова», - розповіла Оксана Челепіс.

Але дотримуючись того формату, який був закладений ще на першій зустрічі – дні молоді, цього разу також заплановано молодіжні зустрічі, дискусії, прогулянки, які організовані краківською стороною для поглиблення взаємовідносин між українською та польською молоддю.

«Будуть молодіжні заходи. Знову ж таки співпраця між Палацами молоді продовжується. В нас Палац культури ім. Г. Хоткевича везе до Кракова свої танцювальні та вокальні колективи, театр сатири «Під мостом» та малярські виставки», - розповіла Оксана Челепіс.

Програма «Дні Львова у Кракові»

27 травня, п’ятниця:

16.30 - Фотопроект «Сни міста» Тараса Стефанишина в галереї «Дому Полонії».

Пл. Головний Ринок, 14

18.00 - Камерний концерт - струнний квартет «Фенікс» із солісткою Яриною Рак.

Колегіум Новум, вул. Голембя, 24

28 травня, субота:

10.30 - «Молодіжна політика в Україні та Польщі» - дискусія львівської та краківської молоді.

Центр молоді ім. Г. Йордана, вул. Крупніча, 38.

11.00 - Футбольний матч між командами депутатів Львова та Кракова.

стадіон «Краковія», вул. Калюжа, 1.

12.00 - Гепенінг «Спроба передчуття» - Влодко Кауфман.

пл. Головний Ринок.

16.30 - Відкриття виставки робіт учасників Зразкової студії образотворчого мистецтва міського Палацу ім. Г. Хоткевича;

Виставка фотографій «Нема як Львів» учасників студії «Фото-Пасія» Центру молоді ім. Г. Йордана, вул. Крупніча, 38

19.00 - Урочисте відкриття Днів Львова у Кракові за участю мерів міст Львова і Кракова.

Концерт хору «Гомін» у костелі костел Францисканів.

Пл. Всіх Святих, 5.

29 травня, неділя:

17.00 - Фінісаж виставки Михайла Барабаша. 

Центр сучасного мистецтва SOLVAY, вул. Закопянська, 62

21.00 - Концерт гурту «DagaDana»– клуб «Під ящурами»

пл. Головний Ринок, 8

Окрім того, упродовж усіх «Днів Львова у Кракові» та після закінчення буде розміщено промоційні матеріали про Львів у Центрі Обслуги Руху Туристичного та дев’яти інформаційно-туристичних пунктах.

А також з 27 до 29 травня відбуватиметься розповсюдження спеціального випуску газети «Мистецький діалог» про Дні Львова в Кракові та найважливіші культурно-мистецькі події Львова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук