«Зазомбованість»

Напевно це і називається "різні цивілізації"

БлогиСергій Кошман , 6 листопада 2014 90
Сергій Кошман
Координатор Ініціативи "Культурний цех"

Багато росіян, яких я вважав цілком тонкими, освіченими і адекватними, щиро намагаються розібратися в тому, як американцям і олігархам вдалося зазомбувати українські маси. Начебто "ми один народ", "жили в одній країні" і тут така проблема намалювалася.

Але є один цікавий момент гідний уваги. Багато в чому, міркування про "зазомбованість" як з українського, так і з російського боку, абсолютно дзеркальні. Розмови про найпотужнішу пропаганду, про те, що "Геббельс відпочиває", про фашистів і ін. І люди вірять в кожне слово своїх міркувань, 100% впевнені в своїй правоті. Я навіть не здивуюся, якщо Ернст вже сам повірив в "розп'ятого хлопчика зі Слов'янська".

Це як середньовічна зустріч хрестоносця і магометанина в Святій землі. Вони обидва можуть бути нормальними, адекватними людьми, але будуть обидва щиро вірити що іншого зазомбували по повній програмі. І тут нічого не можна зробити. Уже пізно. А коли треба? І що можна було зробити раніше?

При цьому, за моїм спостереженням, з'являється новий тип цивілізацій - інформаційні. Найчастіше, в сучасно глобальному світі, немає ніяких об'єктивних цивілізаційних класичних відмінностей, а цивілізації різні. "Інформаційні цивілізації" - це дуже цікава тема.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук