Збірку творів Івана Франка видали польською мовою

КультураЮлія Лавришин, 29 серпня 20165410
Збірку творів Івана Франка видали польською мовою
фото ZAXID.NET
До 160-річчя від дня народження Івана Франка польською мовою видали збірку його статей «Iwan Franko. Szkicy z literatury»

Світ побачив перший том видання польськомовної спадщини Івана Франка «Іван Франко. Ескізи про літературу» («Iwan Franko. Szkice о literaturze»), виданий до 160-річчя від дня народження письменника. Тираж книги – 1000 примірників.

Про це в коментарі ZAXID.NET повідомив один з упорядників книги, доктор філософії Іван Матковський.

«Іван Франко – одна з найвидатніших постатей в історії української літератури. І його неоціненна спадщина є, на мою думку,  на сьогодні недооцінена та потребує серйозного вивчення і популяризації. І, окрім художніх творів, уваги заслуговує і публіцистика та наукові статті Івана Яковича, зокрема і про історію розвитку української літератури. Саме такі статті зібрано у цьому виданні», - розповів Іван Матковський.

Іван Франко творив не лише українською, а й польською та німецькою мовами. Серед його польськомовної спадщини бібліографи нарахували над 1100 статей на різноманітні теми - від політичної хронічки Галичини до наукових розвідок та політичної публіцистики. Всі ці статті були опубліковані в період з 1877 до 1897 року у львівських, краківських, варшавських та петербурзьких виданнях: «Praca», «Prawda», «Przegląd  Społeczny», «Głos», «Przegląd Tygodniowy», «Ateneum», петербурзький «Kraj», «Kurjer Lwowski», «Kurjer Warszawski»,  «Wisła», «Lud», «Kwartalnik Historyczny».

Впродовж радянського періоду польськомовні статті Франка не друкували. Невелика кількість літературознавчих статей була надрукована у 1970-х рр. у Польщі.

І лише зараз, через 160 років від дня народження та через 100 років після смерті Івана Франка, частина його польськомовних статей вийшли в одній збірці під назвою «Іван Франко. Ескізи про літературу» («Iwan Franko. Szkice о literaturze»).

Упорядники статей Іван Матковський - доктор філософії та Ігор Розлуцький - науковець Дрогобицького державного педагогічного університету. Видання готували у співпраці з Об’єднанням вчителів-полоністів України. Перший том видання профінансовано Інститутом Книжки (Польща).

Книгу готували українські та польські літературознавці на чолі з професором Миколою Жулинським.

До першого тому увійшло 40 статей, які розкривають погляди Івана Франка на історію розвитку української літератури, творчість її видатних постатей - Тараса Шевченка, Омеляна Огоновського, Антонія Могильницького, взаємини української та польської літератур, а також вплив останньої на український літературний процес. Цікаво також те, як Іван Франко оцінював творчість Адама Міцкевича, Юліуша Словацького, Болеслава Пруса чи Северина Гощинського.

Книга «Іван Франко. Ескізи з літератури» вже незабаром надійде у бібліотеки України та Польщі. Також ця книга вже є у книгарні «Глобус» на пл. Галицькій, 12 у Львові. Там придбати цю книгу можна за ціною 290 грн.

Завтра, 30 липня, о 12:00 в приміщенні Інституту Івана Франка НАН України (м. Львів, вул. Драгоманова 18) відбудеться офіційна презентація для ЗМІ.

Як повідомляв ZAXID.NET, суботу, 27 серпня, виповнилося 160 років від дня народження Івана Франка. У Львові з цієї нагоди відбулась низка урочистих заходів. А 28 травня цього року виповнилося 100 років від дня його смерті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук