SBU oskarżyła Stalina o Hołodomorze
Wśród oskarżonych w sprawie Hołodomoru w latach 1932-1933 figuruje imię Josypa Stalina. O czym zawiadomił szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Walentyn Naływajczenko w eterze 5 kanału.
„I nazwisko figuruje, i własnoręczne podpisy, i osobiste tajemne wskazówki, i wszystko to, jak było organizowano i przygotowanie i dokonanie henocydu na naszym terytorium, i samo przestępstwo”, - zaznaczył on, informuje „Ukraińska prawda”.
„Materiały i wyrok skazujący zaczynają się od Stalina, Mołotowa, Kahanowycza i dalej trzy osoby, które były w ukraińskim partyjnym kierownictwie Kosior, Czuba, Postyszew”, - powiedział szef SBU.
Według słów W. Naływajczenka, śledztwo w tej sprawie zakończono. „Baza dowodowa zebrana i składa się z 320 tomów. Ale sprawa nie w ilości tomów, a w ilości zebranych zeznań, materiałów”, - zawiadomił on.