Зеленський остаточно дозволив дітям з окупованого Донбасу вступати в українські ВНЗ без ЗНО

Раніше пільги для вступу мали лише жителі окупованого Криму, а перелік ВНЗ був обмеженим

Президент України Володимир Зеленський підписав зміни до закону «Про вищу освіту» щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей, який Верховна Рада ухвалила 3 липня 2020 року.

«Ми боремося за молодь на тимчасово окупованих територіях, за їхній розум і талант. Тому потрібно максимально заохочувати таких випускників переїжджати на підконтрольну Україні територію, вступати в наші заклади освіти, навчатися в українській системі освіти», – сказав президент, підписуючи закон.

Закон, який на розгляд депутатів виніс Зеленський, розширив права вступу до закладів вищої освіти абітурієнтів з тимчасово окупованих територій Криму, Донбасу та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення. Зокрема, вони зможуть вступити до будь-якого закладу вищої освіти за квотою, розмір якої визначає Міністерство освіти і науки України.

Для цих абітурієнтів вступ відбуватиметься за результатами вступних іспитів або на основі ЗНО – за власним вибором.

Раніше вступ за квотою передбачався лише для жителів тимчасово окупованого Криму та Севастополя й тільки до обмеженого переліку закладів вищої освіти, тоді як новий закон ці обмеження скасував.

Закон почне діяти на наступний день після його офіційного опублікування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук