Зеленський підписав указ про розвиток туризму в Чорнобильській зоні

Україна планує надати можливість проводити в Чорнобильській зоні навчально-тренувальні заходи щодо запобігання та ліквідації аварій

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про розвиток туризму в Чорнобильській зоні.

«Указ стане початком перетворення зони відчуження на одну з точок зростання нової України. Передусім ми створимо «зелений коридор» для туристів і приберемо передумови для корупції», - цитує Зеленського прес-служба голови держави.

Передбачається створити нові туристичні маршрути, зокрема водні, побудувати нові КПП і відремонтувати нинішні, скасувати зайві заборони та обмеження, серед іншого на відеозйомку, поліпшити мобільний зв'язок у Зоні, популяризувати Чорнобиль на міжнародних заходах.

«Досі Чорнобиль був негативною частиною бренду України. Настав час це змінити. Чорнобиль - це унікальне місце на планеті, де природа відроджується після світової техногенної катастрофи, де є справжнє «місто-привид». Ми повинні показати це місце світові: науковцям, екологам, історикам, туристам», - сказав Зеленський.

На його думку, указ сприятиме перетворенню Зони на «науковий і туристичний магніт» без корупції та зайвих заборон.

Крім того, Україна планує надати можливість проводити в Чорнобильській зоні навчально-тренувальні заходи щодо запобігання та ліквідації аварій для партнерів із країн ЄС і НАТО.

Зазначимо, що 10 липня на Чорнобильській АЕС здали в експлуатацію новий саркофаг. На реалізацію цього проекту міжнародна спільнота виділила 1,5 млрд євро, а внесок ЄБРР становить понад 700 млн євро.

Новий конфайнмент прослужить щонайменше 100 років і допоможе вирішити завдання розбирання саркофага, яким був накритий четвертий реактор після аварії.

фото Антона Усова

Новий безпечний конфайнмент ЧАЕС - найбільша з коли-небудь побудованих рухомих наземних конструкцій завдовжки 165 м, завширшки 257 м, заввишки 108 м і загальною вагою 36 тис. тонн. Будівництво об'єкту почалося у квітні 2012 року, а 2016 року його насунули на четвертий енергоблок.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук