Жадан презентує у Львові «Тотальний футбол»

Володимир Балита, 31 травня 20125680
Жадан презентує у Львові «Тотальний футбол»

1 червня у Львові видавництво «Грані-Т» та Польський Інститут у Києві презентують українсько-польську антологію «Тотальний футбол».

У Львові новинку представлять упорядник книжки Сергій Жадан, а також письменники: Євген Положій (Україна)  і Наташа Ґерке (Польща). 

 Збірка «Тотальний футбол» вміщує есеї чотирьох українських та чотирьох польських авторів: Сергія Жадана, Євгена Положія, Наталки Сняданко, Сашка Ушкалова, Павла Гюлле, Марека Бєньчика, Наташі Ґерке та Пьотра Сємьона. До цього антологія вийшла в німецькому видавництві «Suhrkamp» та польському «Czarne».

«Ідея «Тотального футболу» виникла минулого літа в польських та німецьких видавців. Вона проста: написати не так про футбол, як про те, що зазвичай залишається поза спортивними трансляціями, міста, посеред яких будуються стадіони, підлітки, які з дитинства ганяють м’яча на подвір’ях і шкільних майданчиках, історія та архітектура, культура й політика – всі ті щоденні й надзвичайно важливі речі, з яких формується наше життя, наші свідомість, пам’ять і надія. Адже футбол, за великим рахунком, це не паралельна реальність – він і є сама реальність, можливо, навіть у найкращому своєму вияві», - зазначає упорядник книжки Сергій Жадан.

 Книжка призначена найперше тим, хто не надто знається на статистиці, проте хотів би трішки більше дізнатися, що ж стоїть за цією грою – футболом. Чим живуть стадіони після того, як завершуються матчі, що запалює серця та горлянки десятків тисяч чоловіків, які живуть своїм щоденним життям, від гри до гри, святкуючи перемоги й переживаючи поразки.

Кожен з авторів антології написав про одне з міст, у якому відбудуться матчі «Євро-2012»: Сергій Жадан – про Донецьк, Наталка Сняданко – про Львів, Євген Положій – про Київ, Сашко Ушкалов – про Харків, Павел Гюлле – про Ґданськ, Марек Бєньчик – про Варшаву, Наташа Ґерке – про Познань і Пьотр Сємьон – про Вроцлав.

«Футбольне вболівання – річ, безпосередньо пов'язана з фортуною та випадком. Від тебе, за великим рахунком, тут мало що залежить. Якщо ти чесна людина – маєш уболівати за своїх. І добре, коли при цьому ти народився та виріс в якій-небудь Барселоні. В іншому випадку доведеться ціле своє вболівальницьке життя не так пишатися здобутками улюбленої команди, як оплакувати її незавидну карму. Футбольні боги відомі своїми жартами», - зазначив упорядник книжки Сергій Жадан.

Книгу презентують у кафе-читальні «Кабінет» на вул. Винниченка, 12. Початок о 18.00.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук