Новим тимчасовим керівником «Укрзалізниці» став Іван Юрик

Уряд звільнив словенця Желька Марчека з посади керівника «Укрзалізниці»

Новим тимчасовим керівником «Укрзалізниці» став Іван Юрик
Іван Юрик став новим виконувачем обов’язків голови «Укрзалізниці»

Кабінет міністрів на засіданні в середу, 15 квітня, звільнив з посади тимчасового виконувача обов’язків голови «Укрзалізниці» словенського економіста Желька Марчека і призначив на цю посаду Івана Юрика. Відповідне рішення уряд прийняв на прохання наглядової ради «Укрзалізниці».

За інформацією міністра інфраструктури Владислава Криклія, уряд не лише звільнив Марчека з посади голови правління «Укрзалізниці», але й з посади члена правління компанії.

Що відомо про Івана Юрика – нового тимчасового керівника «Укрзалізниці»

Іван Юрик потрапив в «Укрзалізницю» за часів Євгена Кравцова і вважається близьким до останнього.

З червня 2018 року до червня 2019 року Юрик був членом наглядової ради «Укрзалізниці», а з червня 2019 року входив до складу правління компанії.

До цього він працював в Міністерстві фінансів України та в Офісі залучення та підтримки інвестицій уряду України.

За інформацією «Економічної правди», Для членів Наглядової ради не є секретом, що Юрик асоціюється з екс-головою «Укрзалізниці» Євгеном Кравцовим, утім, вони вирішили, що такий варіант точно є кращим за Марчека, який останнім часом остаточно втратив керованість.

Чому звільнили Марчека

Як пише «Інтерфакс-Україна», раніше в інтерв'ю «Радіо Свобода» міністр інфраструктури Владислав Криклій заявляв, що Желько Марчек «не виправдав надій». Зокрема, у міністра викликала питання робота Марчека, а саме, відсутність реалізації непрофільних активів «Укрзалізниці», затягування з термінами реструктуризації «певних кредитів» і відсутність проактивної позиції щодо оптимізації діяльності компанії.

У свою чергу Желько Марчек в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» розповів, що, на його думку, міністра інфраструктури України Владислава Криклія дезінформували щодо реального стану справ у компанії.

Хто такий Желько Марчек

Желько Марчек – дипломований словенський економіст з понад 15-річним досвідом управління персоналом. Майже 13 років він обіймав керівні посади в корпорації McDonald’s в Україні, Румунії та Югославії. Брав участь у проекті реформування HR-напрямку в компанії «Нова Пошта».

У 2007-2013 роках був директором з персоналу ПАТ «Дніпроспецсталь», а у 2013-2014 роках обіймав ту ж посаду у групі Starlightmedia, У 2014-2015 роках був незалежним членом наглядової ради «Укрросметалл». З 24 квітня 2016 року був членом правління «Укрзалізниці».

5 лютого уряд призначив Желька Марчека тимчасовим виконувачем обов’язків голови «Укрзалізниці».

2 квітня наглядова рада «Укрзалізниці» відсторонила Марчека від виконання обов’язків, а 14 квітня рекомендувала уряду звільнити його. Також наглядова рада відсторонила Марчека від виконання обов’язків члена правління, відповідального за людські ресурси.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук