Жителів Львівщини впродовж місяця обстежуватимуть на туберкульоз

Наталія Зубрицька, 21 березня 20136251
Обстеження

Упродовж 25 березня – 22 квітня на Львівщині проведуть «Місячник раннього виявлення туберкульозу та хронічних обструктивних захворювань легень», інформує прес-служба Департаменту охорони здоров'я ЛОДА.

Ще 2 роки тому, за статистичними даними, на Львівщині налічувалось понад 5 тисяч хворих на туберкульоз та 40 тисяч пацієнтів з хронічними обструктивними захворюваннями легень.

Акції, що проводились у попередні 5 років, зарекомендували себе дуже добре. Так, за час проведення протитуберкульозної акції 2012 року методом флюорографії було обстежено 82 934 особи, виявлено 170 осіб хворих на туберкульоз. Понад 7 тисяч осіб обстежено методом мікроскопії мокротиння (виявлено 45 хворих). Методом туберкулінодіагностики обстежено 22 тисячі дітей — у 623 дітей проби були позитивними.

Сьогодні на туберкульоз переважно хворіють молоді люди працездатного віку. Проте ризик захворіти однаковий у безхатченка, бізнесмена який живе в стані постійного стресу та дівчини, що дотримується модельної дієти.

Один хворий на туберкульоз може інфікувати в середньому 10-15 здорових осіб, а якщо він перебуватиме у школі, театрі чи громадському транспорті, то більше. Саме це сприяє значному поширенню туберкульозу.

Туберкульоз від хворого поширюється повітряно-крапельним шляхом (при кашлі, чханні, розмові) та пиловим шляхом (засохлі крапельки мокротиння з мікобактеріями перетворюються в інфікований пил, який є на підлозі, предметах, в повітрі). Можливе також зараження при вживанні молока та молокопродуктів від хворих на туберкульоз корів, яєць від хворої птиці.

Розвиток хвороби у інфікованої людини провокують наступні фактори ризику:

 • Слабка імунна система
 • Інфікування вірусом імунодефіциту людини(ВІЛ)
 • Наркоманія
 • Цукровий діабет
 • Тривале лікування гормональними препаратами
 • Деякі онкологічні захворювання
 • Важкі захворювання нирок
 • Мала вага тіла (на10% і нижча від ідеальної)
 • Зловживання алкоголем.
 • Нераціональне харчування.

Найхарактернішим симптомом туберкульозу є кашель упродовж 3 тижнів і більше, зазвичай, з виділенням мокротиння. Усі, хто має цей симптом повинні якнайшвидше пройти обстеження у лікаря, зробити флюорографію та здати мокротиння на дослідження.

Від медицини у боротьбі з туберкульозом залежить 15-20% успіху.

Нагадаємо, в доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) про глобальну боротьбу з туберкульозом за 2012 рік наголошується, що Україна не входить до переліку країн з високим рівнем захворюваності на туберкульоз.

Водночас, як повідомляв ZAXID.NET, в Україні шириться мультирезистентний туберкульоз.Торік на нього вперше захворіли 6 тисяч українців.

Довідка

Всесвітній день боротьби з туберкульозом, за рішенням ВООЗ, відзначається щорічно 24 березня – у день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох заявив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу. З початку 90-х років Всесвітня організація охорони здоров’я проголосила цю хворобу національним лихом. Не оминула ця біда і нашу державу. З 1995 року в Україні офіційно проголошено епідемію туберкульозу, отримати яку досі не вдається.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Гість 21 березня 2013, 18:02

  Вилучте в “богообраних” і штундів ультразвукові випромінювачі й отруйні гази (уражаючі легені) і приберіть дозвіл МОЗУ на “харчові добавки” в продуктах харчування й туберкульозу буде набагато менше в Україні. Бо зовсім не ясно чим сучасна МОЗ-овська “боротьба з туберкульозом” відрізняється від геноциду українців.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук