Житло за церковними дзвонами

Мешканці церкви

Головні новини за 19 червняНовини Львова, 19 червня 2014, 19:20 0

Священики просять, аби з території Кафедрального собору Покрову Пресвятої Богородиці відселили людей. Родини отримали квартири на території святині ще в радянські часи. На початку дев'яностих людям пообіцяли нове житло, а звільнені приміщення передати церкві. Втім, за 13 років проблема так і залишилась не вирішеною.

За радянських часів в будівлі колишнього монастиря біля Покровської церкви були кафедри геологічного факультету, а на першому поверсі мешкали працівники вишу. В 91-му, коли комплекс передали релігійній громаді, вперше постало питання про відселення.

А коли за десять років церкві передали другий поверх будівлі - про проблему заговорили знову. За церковні гроші тут зробили ремонт, придбали та встановили котел.

В мешканців стіни доїдає грибок, все сиплеться та тріскає - стара будівля не має фундаменту. В храмі пояснюють, знайшли б застосування вивільненим приміщенням. Питання виселення людей гостро не ставлять, втім сусідство їм обходиться не дешево. Адже церква практично доплачує за мешканців комунальні послуги. 

З відселенням буде ще важче. Місто свого житла не будує, квартири зазвичай приватизовані і вивільняються рідко. Тож поки що над проблемою працюватиме робоча група.

Крім того, як показує практика, кандидати на відселення перебірливі. І зазвичай готові мінятися лише на квартири в центрі міста. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук