Життя на трієчку
Суспільство

Життя на трієчку

Чим пишаються та на що нарікають львів’яни у рідному місті?

Софія Лазуркевич, 5 березня 2279 1
фото Robert Götzfried

Інститут міста оприлюднив результати моніторингу якості життя у Львові. У соцопитуванні, яке провела агенція «Фама», львів’яни оцінили якість послуг у найважливіших для міста сферах. Часто цей показник коливається у межах 3 балів із 5.

Мешканці скаржаться на погану роботу громадського транспорту, зокрема маршруток. Проте, серед містян, знизилась кількість незадоволених якістю послуг у медзакладах, а також збільшилась кількість людей, що відповідально ставлять до сортування відходів.

ZAXID.NET проаналізував результати дослідження якості життя у місті у 2018 році та пропонує своїм читачам ознайомитись з найважливішими показниками.

Корінні львів’яни

Понад 60% опитаних розповіли, що вони проживають у Львові з народження. Практично усі (92%) пишаються тим, що живуть саме у цьому місті. Людей задовольняє можливість реалізовувати себе та умови, які створені для їхнього професійного розвитку.

Лише третина опитаних розповідають, що стикались дискримінацією з через їхній вік, чи стать. Найбільш толерантно львів’яни ставляться до людей з набутими чи вродженими вадами, переселенців з Криму, демобілізованих. Більшість опитаних негативно ставляться до тих, що порушують закон задля свого збагачення, представників радикальних рухів, громадян РФ та ромів.

Із усіх львів’ян лише 19% сказали, що протягом останніх двох років думали про переїзд зі Львова.

Життя на районі

На думку львів’ян, у місті зростає рівень благоустрою. Якщо у 2017 році цей показник становив 2,76, то у 2018 році він підвищився до 3,14.

Серед загальноміських проблем, львів’яни виокремлюють недостатню кількість урн для сміття, стан та благоустрій міських кладовищ, а також кількість парків та скверів.

Більшість мешканців задоволена освітленням доріг та прибудинкової території, озелененням та наявністю місць, де б вони могли проводити своє дозвілля. Водночас, львів’яни скаржаться на те, що міський простір не є інклюзивним, тобто дружнім до людей з обмеженими можливостями. Також мешканці скаржаться, що їхні будинки потребують капітального ремонту.

Щодо квартир львів’ян, то фактично половина мешканців мають достатню кількість якісних меблів, побутової техніки, стабільне електропостачання, а також задоволені видом із вікон свого помешкання.

Понад половина опитаних задоволені своїм здоров’ям та якістю надання послуг у комунальних та приватних медичних закладах.

Сміття та екологія

Якщо порівнювати кількість львів’ян, які задоволені вивозом сміття та умовами, які створені для його роздільного сортування, то у 2018 році цей показник зріс практично втричі (порівняно з 2017 роком).

70% львів’ян сортують сміття. Не усі роблять це завжди, однак мешканці не забувають про важливість сортування відходів. Найчастіше люди окремо викидають пластикові пляшки, скло, папір та батарейки.

Щоб покращити стан екології у місті, кожен другий мешканець намагається ремонтувати техніку чи речі перед тим, як викидати їх у смітник. 39% опитаних використовують багаторазові торбинки, а 29% людей віддають свій одяг на благодійність.

Водночас мешканці скаржаться на погану поінформованість щодо наявних місць компостування органічних відходів, графіку зупинок ЕкоБуса, куди можна здати батарейки і лампочки, а також пунктів для прийому небезпечних відходів.

Їде маршрутка…

Оцінка транспортної сфери у місті, порівняно із 2017 роком, погіршилась за усіма показниками. Найбільше є незадоволених станом громадського транспорту, водночас роботу маршруток львів’яни оцінили нижче, ніж міського електротранспорту.

У маршрутках львів’янам не подобається відсутність інклюзивності (наприклад пандусів), технічний стан транспорту, а також чистота у салонах Приблизно половина мешканців також скаржиться на інтервал руху транспорту (кількість автобусів, початок та кінець руху), а також на недосвідчених водіїв.

Щодо трамваїв та тролейбусів, то мешканці також наголошують на відсутності інклюзивності, поганому технічному стані транспорту, чистоті та оснащенні салонів.

Для власників приватного транспорту найбільшою проблемою є недостатня кількість парко місць (67% вважають це проблемою), стан доріг та кількість зарядних станцій для електромобілів.

Кожен другий велосипедист переживає за безпечність зберігання свого велосипеда на міських парковках, Близько 40% нарікають на малу кількість велосмуг та логіку дорожньої розв’язки.

Понад 40% незадоволені якістю та чистотою повітря у місті та рівнем шумового забруднення.

***

У межах дослідження «Якість життя у Львові» методом «обличчя–до–обличчя» опитано 1200 мешканців міста. Похибка репрезентативності вибірки становить 2,8%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук