Жоден з власників українських агрохолдингів не проживає в селі, – дослідження

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 31 травня 201513621

Фундаментальною вимогою до нових агроформувань має бути проживання на території господарювання власників або хоча б найманих керівників цих підприємств, заявив в інтерв’ю тижневику «Дзеркало тижня. Україна» президент Національної академії аграрних наук (НААН) України, академік НААН Ярослав Гадзало.

«У 2013 році ми провели дослідження і з’ясували, що ніхто з власників (керівників) агрохолдингів не проживає в селі. Серед власників середніх агропідприємств таких лише 30-50%, навіть щодо фермерів цей показник коливається від 70 до 95%», – розповів він.

При цьому академік наголосив, що практика розвинених країн висуває таку вимогу до агробізнесу.

«Наприклад, у Франції іноземець може придбати до 150 га сільськогосподарської землі, але при цьому повинен отримати ще й французьку аграрну освіту. І найголовніше – проживати на території господарства. Ось чому купівля-продаж землі у Франції досить рідкісне явище», – розповів Гадзало.

«Інституціональна теорія доводить, що тільки за умови проживання соціокультурний психотип власника, його бізнес-інтерес буде гармоніювати з потребами та інтересами сільського населення та розвитку територій. Кожен, хто хоча б раз відверто розмовляв з власниками великого аграрного бізнесу, знає, що останні не планують вести господарство тривалий час, а тим більше жити на скупленій землі. Вигідний перспективний продаж землі є не менш важливим для бізнесмена, ніж поточний прибуток від господарської діяльності», – наголосив академік.

За його даними, в українському сільському господарстві працює близько 200 агрохолдингів з середнім розміром землекористування в 56 тис. гектарів, близько 7 тисяч середніх підприємств, на одне з яких припадає трохи більше тисячі гектарів, 41 тисяча фермерів з майже 110 га на кожного і 4,2 млн особистих селянських господарств із середнім наділом 1,5 га.

Як повідомляв ZAXID.NET, президент України Петро Порошенко ініцював політичну дискусію про можливість скасування мораторію на продаж/купівлю сільськогосподарських земель. Голова Адміністрації президента Борис Ложкін повідомив, що такий мораторій може бути скасовано вже з 1 січня наступного року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук