Жодна з італійських політичних сил не отримала більшості в парламенті

Парламентські вибори відбулися в Італії 4 березня

СвітКатерина Чурилова, 5 березня 20182920
Жодна з італійських політичних сил не отримала більшості в парламенті
фото Ansa
В штабі руху «П'ять зірок» тішаться результатами екзит-полів

Вибори в Італії, які відбулися в неділю,4 березня, як і очікувалося, не дозволили жодній з політичних сил отримати більшість місць в парламенті, повідомив «Інтерфакс-Україна» з посиланням на італійські ЗМІ.

Так, згідно з підрахунками газети Corriere della Sera, заснованими на екзит-полах, правоцентристська коаліція на чолі з Сильвіо Берлусконі завоює 245 місць в палаті депутатів, тоді як для отримання більшості потрібно мінімум 316 місць.

Популістський рух «П'ять зірок» може розраховувати на 215 місць, а лівоцентристська коаліція – на 135 місць.

Схожа картина – і в Сенаті. Там у прихильників Берлусконі може бути 132 місця за необхідних 158 для отримання абсолютної більшості. У «П'яти зірок» – 95 місць, а у лівоцентристів – 77 місць.

Проведені перед виборами опитування пророкували, що ніхто не отримає більшості в парламенті.

Спостерігачі зазначають, що поки неясно, хто буде формувати уряд в країні, оскільки основні політичні сили, судячи з усього, не налаштовані на переговори один з одним про коаліційний уряд. Сільвіо Берлусконі перед голосуванням взагалі заявив, що буде виступати за повторні вибори, навіть якщо його коаліція фінішує на першому місці, але не отримає достатньо місць в парламенті для формування стабільного уряду. Ідею формування коаліції з конкуруючими з ним партіями колишній прем'єр відкинув.

Італійські ЗМІ відзначають також успіх руху «П'ять зірок». Він поступається правоцентристській коаліції за кількістю місць в парламенті, однак жодна окремо взята партія не змогла випередити його за кількістю отриманих голосів. Це призведе до того, що за будь-якого подальшого розвитку подій цей рух посилить вплив на політичне життя Італії.

Увагу преси привернули і очолювані Демократичною партією лівоцентристи: вони втратили більшість у парламенті і поступилися всім своїм головним суперникам.

Лідери партій поки уникають коментарів за підсумками виборів і чекають остаточних результатів підрахунку бюлетенів.

Агенція ANSA повідомила, що на парламентських виборах лідирує правоцентристська коаліція, в яку входять партія екс-прем'єра Сильвіо Берлусконі «Вперед, Італія», а також «Ліга» і «Брати Італії».

Наразі оброблено 50% бюлетенів. Усього правоцентристська коаліція набирає 37,38% від голосів виборців, слідом іде «Рух «5 зірок» з близько 32% – і це, як зазначає агентство ANSA, найкращий показник партії, що висувається поза коаліцією.

Представники «Руху «5 зірок» назвали попередні результати «тріумфом».

Лівоцентристи набирають 19,78%. Лідер Демократичної партії Етторе Розато повідомив, що в разі програшу коаліція приєднається до опозиції. «Ми стежимо за результатами, і ясно, що це дуже явна поразка», – визнав політик.

За даними ANSA, відзначена висока явка виборців – 77%. Остаточні результати будуть оголошені після 5 березня.

Нагадаємо, 4 березня в Італії голосування відбулося за кандидатів як в нижню палату парламенту (Палату депутатів), так і в верхню (Сенат). Усього свої кандидатури виставили майже вісім тис. осіб від 21 партії. Місця в парламенті займуть 630 депутатів і 315 сенаторів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук