Журналісти BBC страйкують проти скорочень

Світ1 серпня 20115140

Журналісти BBC беруть участь в другому 24-годинному страйку, спрямованому проти скорочень робочих місць.

Члени Національної спілки журналістів (NUJ) розпочали страйк 1 серпня відразу після опівночі. Починаючи з вівторка, вони перейдуть в режим «роботи за правилами», тобто не виконуватимуть ніякої роботи, що виходить за межі їх посадових обов'язків.

За словами профспілкових лідерів, керівництво BBC «не бажає включатися в пошуки розумного рішення» проблеми звільнень.

Менеджмент корпорації, у свою чергу, стверджує, що не може погодитися з вимогами, які пред'являють співробітники для звільнення за власним бажанням.

Аналогічний страйк вже пройшов 15 липня, і мовлення BBC було частково порушене, проте прес-секретар корпорації заявив, що перебої в роботі виявилися менш помітними, чим очікувалося.

Директор BBC з ведення бізнесу Люсі Адамс в листі співробітникам повідомила, що упродовж останнього тижня компанія перебувала в постійному контакті з профспілковими лідерами, «намагаючись вирішити підняті ними питання».

За її словами, окрім неможливості досягти компромісу з приводу умов звільнення за власним бажанням, компанія також «не змогла погодитися з вимогою NUJ про те, щоб до членів профспілки, яким загрожує звільнення, було особливе відношення».

«Внаслідок зменшення державного фінансування Всесвітньої служби і служби моніторингу, нам довелося скоротити 387 робочих місць, а це означає, що, на жаль, приблизно 100 співробітникам загрожує звільнення», - додала вона.

«Ми працюємо з усіма, кому загрожує скорочення, щоб забезпечити їм можливість нового працевлаштування і перенавчання, проте ми не можемо і не робитимемо преференції для окремих співробітників, виходячи з їх членства в профспілці», - заявила Адамс.

Члени профспілки звинувачують менеджмент BBC в «розтраті тисяч фунтів на звільнення висококваліфікованих і досвідчених співробітників, замість того щоб перерозподілити їх».

Нагадаємо, у квітні українська радіослужба BBC завершила мовлення.  Про закриття україномовної радіослужби BBC разом з азербайджанською, іспанською на Кубі, в'єтнамською, китайською і турецькою BBC World Service повідомила в січні. Такі заходи, як пояснили в BBC World Service, обумовлені вимогою уряду Великобританії як мінімум на 16% зменшити витрати Всесвітньої служби BBC, яка фінансується британським МЗС. Окрім цього, протягом трьох років корпорація планує скоротити 650 з 2400 робочих місць.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук