Журналісти розповіли про порушення ПДР кортежем Зеленського

Президентський кортеж перестав порушувати правила дорожнього руху після того, як охорона Зеленського помітила журналістів

Зеленський не отримає штрафи за порушення ПДР, бо його автомобіль не можна ідентифікувати через номери-прикриття

Журналісти програми «Схеми: корупція в деталях» протягом двох літніх місяців цього року фіксували, що кортеж президента Володимира Зеленського порушує правила дорожнього руху: перевищує допустиму швидкість, перетинає подвійну суцільну лінію, порушує «правила рядності» при повороті тощо. В усіх зафіксованих випадках президент повертався з роботи додому або їхав у приватних справах, зокрема, відвідував торговельний центр.

Так, 10 червня за допомогою радару знімальна група зафіксувала, що президент рухався зі швидкістю 148 кілометрів на годину, коли повертався з роботи до свого маєтку в Іванковичах, де на той час мешкав. Водночас, за правилами дорожнього руху допустима швидкість на цій ділянці становить 90 кілометрів на годину. Тому, як стверджують журналісти, перша автівка з президентського кортежу за допомогою проблискових маячків розігнала автомобілі, які їхали з меншою швидкістю.

Як зафіксували журналісти, 17 червня президентський кортеж, рухаючись тим же маршрутом, перевищив дозволену швидкість на 50 кілометрів. 18 червня за допомогою радару журналісти знову зафіксували перевищення швидкісного режиму автівками кортежу президента.

Порушення швидкісного режиму президентським кортежем журналісти зафіксували і після переїзду Володимира Зеленського з родиною на державну дачу в Конча-Заспі. Зокрема, 13 липня президентські автівки рухались в бік держдач зі швидкістю 120 кілометрів на годину, показав радар. Водночас допустима швидкість на цій ділянці траси – 80 кілометрів на годину.

«Швидкість за допомогою радару журналісти заміряли не тоді, коли президент може поспішати у державних справах, а тоді, коли їде додому. Виявилось, що президентський кортеж порушує правила дорожнього руху також і у місті, коли їде у приватних справах», – йдеться в журналістському розслідуванні.

Так, журналісти розповіли, що 6 липня стали свідками, як кортеж Зеленського з Офісу президента, повертаючи до торговельного центру «Арена», змушував інших учасників дорожнього руху його пропустити. Поки одна частина автівок з кортежу перебувала на паркінгу ТРЦ, інші – чекали на дорозі, перекриваючи смугу для руху транспорту – що також є порушенням ПДР, зазначили журналісти.

Пізніше журналісти помітили, як кортеж президента виїжджав з торговельного центру, перетнувши подвійну суцільну лінію.

Журналісти зафіксували, як кортеж президента Володимира Зеленського порушує правила дорожнього руху

«Автівки президентського кортежу мають номерні знаки прикриття – офіційно їх називають ідентифікованими (поміченими) або несправжніми (імітаційними) засобами. Такі номерні знаки не закріплені за жодним транспортним засобом в базі МВС. А це означає, що штрафи за порушення швидкісного режиму не отримує ані президент, ані його офіс, ані Державне управління справами», – пояснили журналісти.

Після того, як державна охорона побачила знімальну групу, кортеж президент більше не був помічений у порушенні правил дорожнього руху. Зокрема, 16 липня, кортеж Зеленського рухався в бік держдач без проблискових маячків і поліцейського супроводу зі швидкістю 60 кілометрів на годину.

Разом з тим державна охорона почала фіксувати роботу знімальної групи, фотографуючи автівку та журналістів.

В Офісі президента заявили, що не знають нічого про порушення ПДР кортежем Зеленського, а використання номерів прикриття пояснили законом і «новітніми факторами» – бойовими діями на сході України, значним зростанням незаконного обігу та використанням вогнепальної зброї і боєприпасів, активізацією на території України диверсійно-терористичної діяльності.

Утім, номери прикриття використовує не лише президент, але і його найближче оточення, на людей з якого дія закону не поширюється.

Журналісти нагадали, що під час другого туру президентських виборів Володимир Зеленський заявляв: «Щоб не було ніяких там кортежів. Я хочу позбавитись в цілому від кортежів».

У липні 2019 він також опублікував допис у фейсбуці, в якому зазначав: «Останнім часом у соцмережах багато “зради” на тему того, що я обіцяв відмовитися від кортежів і не зробив цього. Повідомляю для всіх. Під час пересування президента дорогами України їде два автомобілі: президентський і автомобіль охорони. Іноді буває третій – із супроводжуючими особами, членами команди, охороною. Ці автомобілі зупиняються на всіх світлофорах, стоять у заторах, ніхто не вмикає “мигалок” тощо».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук