Зібрані екобусом у Львові використані батарейки перероблятимуть у Польщі

28 тонн батарейок відправлять до Польщі, бо наразі в Україні їх не переробляють

СуспільствоСофія Трощук, 11 лютого, 16:07 881 0

Екобус — знову на вулицях Львова. Управління екології продовжує приймати люмінесцентні трубчасті лампи, ртутні термометри і батарейки. Куди й коли нести небезпечні відходи, можна дізнатися на сайті міської ради.

За шість років роботи екобуса місто вже зібрало 28 тонн батарейок. Далі їх повезуть до Польщі, бо в Україні ще не переробляють.

«Наразі це є така єдина система, яка працює в Україні. Ртутні лампи ми повністю переробляємо, забираємо з них ртуть. А що стосується батарейок, то львівське підприємство «Бондарівка» — єдине в Україні підприємство, яке наразі отримало ліцензію на утилізацію батарейок. Зараз готується до першої відправки батарейок у Польщу», — розповіла начальниця міського управління екології Олександра Сладкова.

Мешканці Львова використані лампи та батарейки можуть здавати безкоштовно. Але за один раз можуть принести не більше, ніж 10 ламп та кілограм батарейок. Для юридичних осіб ця послуга коштує 65 грн за кілограм. Відходи треба помістити у безпечну тару або ж коробку виробника.

Транспортування небезпечних відходів до сусідньої країни обійдеться місту у 600 тис. грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук