ЗМІ назвали ім’я покупця суднобудівного заводу Порошенка

За інформацією журналістів, Петро Порошенко продає завод «Кузня на Рибальському» Сергієві Тігіпку

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 27 вересня 201811920
До кінця березня 2017 року завод «Кузня на Рибальському» називався «Ленінська кузня»

Президент України Петро Порошенко і його бізнес-партнер Ігор Кононенко продають свої акції заводу «Кузня на Рибальському» (в минулому називався «Ленінська кузня») головному акціонеру групи «ТАС» Сергієві Тігіпку, повідомило видання «The Бабель» pз посиланням на два незалежні одне від одного джерела на ринку.

Як відомо, 25 вересня 2018 року речник президента Святослав Цеголко повідомив про підготовку продажу акцій заводу «Кузня на Рибальському». Він послався на повідомлення самого заводу. Відомо, що інвестиційний фонд Порошенка Prime Assets Capital досяг принципової угоди про продаж акцій підприємства вітчизняному покупцеві. Наразі учасники угоди очікують на дозвіл Антимонопольного комітету України. У разі надання такого дозволу угоду буде підписано. Угоду супроводжує відома аудиторська компанія Ernst & Young. Інших подробиць Цеголко не повідомив.

За інформацією джерел «Бабеля» на ринку, пакети акцій Порошенка і Кононенка (83 і 11,5% відповідно) купує Сергій Тігіпко. Покупця шукали давно. Джерела розповідають, що на завод було чотири претенденти: компанії з Туреччини, Центральної Європи і дві українські. Крім Тігіпка, активами нібито цікавився бізнесмен Олександр Ярославський.

У групі «ТАС» намір купити «Кузню на Рибальському» підтвердили.

«На цьому етапі до Антимонопольного комітету України подано заяву щодо можливості придбання акцій ПрАТ «Завод Кузня на Рибальському». Після отримання дозволу від регулятора сторони мають намір продовжити роботу зі здійснення угоди», – повідомили в прес-службі «ТАС» на запит агентства «Інтерфакс-Україна ».

«Вартість і терміни завершення угоди не розголошують. Про плани групи «ТАС» щодо подальшого розвитку підприємства буде повідомлено після отримання рішення від Антимонопольного комітету України», – зазначили в прес-службі.

Завод «Кузня на Рибальському» за радянських часів називався «Ленінська кузня» і носив цю назву до кінця березня 2017 року, після чого його перейменували. Він будує танкери, несамохідні баржі, швидкісні патрульні катери тощо. Після початку АТО підприємство освоює виробництво нових розробок оборонного призначення.

З 2016 року, за рішенням уряду, завод має право на експорт та імпорт товарів військового призначення в інтересах власного виробництва до 1 січня 2021 року.

У 2016 році чистий прибуток заводу за міжнародними стандартами фінансової звітності склав 8,5 млн грн. У 2017 році завод збільшив прибуток в 2,2 раза — до 18,62 млн грн.

Сергій Тігіпко у 1998 році заснував фінансово-промислову групу «ТАС». Він є одним з найбільших акціонерів керуючої компанії «ТАС». Група охоплює фінансовий сектор. До неї входять страхова група «ТАС», VSБанк, Універсал Банк, Таскомбанк, Європейська агенція з повернення боргів тощо.

До промислової групи Тігіпка входить Кременчуцький сталеливарний завод, ПАТ «Дніпровагонмаш», ТОВ «Старк». Крім того, до групи входять аптеки «ТАС», компанія, яка виробляє залізобетонні та дорожні покриття, та компанія, що працює на ринку біоенергетики. Як політик, Тігіпко, зокрема, працював з колишнім президентом України Віктором Януковичем.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук