ЗНО-2016: нові правила для абітурієнтів

Головні новини Львова 05.11 Ольга Зеліско, 5 листопада 2015, 16:02 2613 0

На випускників шкіл наступного року чекають два обов'язкові іспити: українська мова та історія України або математика. Ці два предмети зарахують як підсумкову атестацію і як ЗНО. Про це сьогодні на прес-конференції розповіла директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

Цьогоріч на вибір абітурієнт може складати чотири предмети у незалежному оцінюванні. Якщо з рідної мови випускник набирає менше ста балів, то до інших іспитів його вже не допустять. До того ж кожен навчальний заклад може сам встановлювати кількість предметів, які обов'язкові для вступу (3 чи 4 дисципліни).

На вибір для абітурієнтів для ЗНО дається 12 предметів: українська мова та література, історія України, математика, біологія, хімія, фізика, географія, російська мова, англійська мова, німецька мова, французька мова, іспанська мова. ЗНО проводитиметься з 5 травня до 10 липня 2016 року.

Також усі охочі вступити до вищих навчальних закладів повинні мати сертифікати оцінювання лише 2016-го року. Результати з попередніх років не будуть дійсними.

«Математика або історія є обов'язкова для всіх для отримання атестату. Це означає, що окрім укрмови та літератури, математику або історію України будуть у формі зовнішнього незалежного оцінювання здавати усі випускники. Той, хто в 2015 році дуже добре здав якийсь предмет, але не подолав прохідний поріг з української мови, зобов'язаний в цьому році знову реєструватися на всі предмети. Жоден результат з попередніх років є не дійсним», – зазначила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

Загалом абітурієнти мають право подати до 15-ти заяв на п'ять спеціальностей до вибраних навчальних закладів.

На пробне незалежне оцінювання можна буде зареєструватись з 5 до 30 січня 2016 року. Пройде пробне тестування 2 та 9 квітня 2016 року. Ціна заявки – приблизно сто гривень.

На сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти уже є чимало пробних онлайн-тестів для випускників.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук