Золота Орда штурмувала руську фортецю Тустань

На Львівщині відбувся фестиваль середньовічної культури «Ту Стань!»

Головні новини Львова 08.08Марічка Крижанівська, 8 серпня 2016, 15:34 604 1

Водинадцяте у селі Урич, що на Львівщині, влаштували фестиваль середньовічної культури «Ту Стань!». Головною подією став нічний штурм фортеці ― театралізоване військово-історичне дійство.

Фестиваль «Ту Стань» знову оживив нашу історію. Нині у невеличкому карпатському селі Урич височіють лише скелі. Але у IX-XIII століттях там було руське неприступне місто-фортеця Тустань.

Аби відтворити часи фортеці, влаштували фестиваль. Вчили середньовічних танців, давніх ремесел, а лицарі сходилися у двобоях. Тема  цьогорічної «Ту Стані!» ― «Щит Європи», ХІІІ ст., коли Україна виступила щитом між Європою і Азією і відбила наступ Золотої Орди.

Та головне дійство розгорнулося ввечері. У темряві запалили смолоскипи, на русичів посунула Золота Орда, як це було у XIII столітті.

Ординці штурмували фортецю, збудовану спеціально для фестивалю, гатили тараном, засипали запаленими стрілами. Та русичі встояли і захистили фортецю.

«Ідея фестивалю «Ту Стань!» ― оживити фортецю, якої нема вже багато сотень років. І нічний штурм фортеці вражає, надихає і є особливо цікавий для тих людей, які беруть в ньому участь», ― розповів Орест Кондратович, директор фестивалю «Ту Стань!».

Сюди злітаються реконструктори з різних куточків України та Литви.

«Оце дуже класна річ, що ми всі збираємося тут і згадуємо, відроджуємо все те, що в нас було хороше у Середньовіччі, чим ми можемо гордитись», ― поділився враженнями реконструктор Михайло Скоп.

Марія Іванців ― реконструкторка, наважилася приїхати на фестиваль вагітною і з маленькою дитиною.

«Мені тут, на природі, навіть легше, ніж у місті. Наше завдання ― зацікавити людей до вивчення історії. Тому так ми намагаємося максимально всі свої знання втілювати матеріально і показувати в такій розважальній формі, як наш фестиваль», ― пояснила Марія Іванців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук