Золотовалютні резерви НБУ зросли до $13,5 млрд

ЕкономікаАндрій Стець, 3 березня 20165211
Золотовалютні резерви НБУ зросли до $13,5 млрд
фото Forbes
Будівля Національного банку України

Міжнародні резерви України станом на 1 березня 2016 року становили 13,538 млрд доларів США в еквіваленті. Про це повідомили у прес-службі Національного банку України.

Згідно з повідомленням, за перші два місяці року обсяг резервів збільшився на 1,8% або на 238 млн доларів. У порівнянні з лютим 2015 року відзначено зростання резервів в 2,4 рази.

«Нарощування резервів протягом останнього місяця року сприяло розміщенню облігацій внутрішньої державної позики, деномінованих у доларах США. Це забезпечило надходження на користь уряду коштів в сумі 431,3 млн доларів», - йдеться в повідомленні.

Також державний регулятор зазначив, що зростання резервів відбулося, незважаючи на необхідність Нацбанку проводити валютні аукціони для згладжування надмірних коливань курсу гривні. З цією метою протягом місяця було куплено валюти в обсязі 22,2 млн доларів і продано валюти в обсязі 181 млн доларів США.

За підсумками місяця обсяг міжнародних резервів України покриває 3,4 місяця імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань і поточних операцій уряду і Національного банку, відзначається в повідомленні.

Чистий продаж валюти Нацбанком під час аукціонів за лютий становить 158,8 млн доларів.

Як інформував ZAXID.NET, з 2 березня 2016 року НБУ спростив здійснення переказів валюти за межі України для фізичних осіб-резидентів.

Також Національний банк вирішив підвищити з 5 березня ліміт на продаж валюти населенню з 3 тис. до 6 тис. грн на добу (в еквіваленті). Також з 5 березня збільшиться максимальна сума видачі валютної готівки до еквіваленту 50 тис. грн з 20 тис. грн на одного клієнта. Щодо видачі готівкової гривні, то можна буде отримати в касі банку 500 тис. грн на одного клієнта замість 300 тис. грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук