Зошит для сумнівних знайомств

Адріан Шевчук, 1 березня 2010183019

Сьогодні я побачив річ, яку не можу сприймати інакше як повну моральну безвідповідальність і, можливо злочин. Йдеться про зошит для 1-4 класів (похила або ж коса лінійка) виробництва ТОВ „Тетрада“. Цей зошит містить наступну рекламу: „SMS – знайомства“, „Чат за інтересами“ та рекламу інших подібних платних послуг.

Як зазначено в цій рекламі: „Послуги надані „Сервіс 4840“. З вихідної інформації — лише телефон техпідтримки та адреса Інтернет-сайту.

Як приклади тексту, який треба надсилати, наведені наступні фрази: „Веселий хлопчик 10 років, займаюсь малюванням“ та „Весела дівчинка, 11 років, захоплююсь співами“.

Тобто це не помилка — цільовою аудиторією послуги виступають діти. На самому сайті жодних даних про форму власності підприємства я не знайшов. Як і інформації про дозвіл/заборону користуватися вищевказаними послугами неповнолітнім. Із зовнішніх лінків — лише імпорт новин з knuj.org - (Київська спілка журналістів України, офіційний сайт). Згідно з інформацією, доступної на веб-сайті, одного з мобільних операторів послугу надає ТОВ "Ай Фрі Україна".

ArticleImage_1_60460.jpg

 

Тепер запитання по порядку:

1. Як узгоджується реклама платних послуг для дітей (зокрема, ця) із Законом про рекламу?

2. Чи допускається розміщення реклами в шкільних зошитах взагалі?

3. Як трактувати цю рекламу з точки зору безпеки дітей?

4. Чи мобільні оператори, які є невід'ємною ланкою руху коштів, знають про такі послуги (детальний опис послуги є на сайті контент-провайдера), і яка їхня позиція щодо цього явища взагалі?

Окреме запитання до операторів мобільного зв'язку: чи існує механізм убезпечення дітей від платних послуг, і якщо він є, то як він висвітлюється?

 

Адріан Шевчук

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 19

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Ірина 20 січня 2012, 21:15

  Ай Фри Украина - мошенники чистейшей воды. На днях вынудили меня ответить на их СМС. В результате не только все деньги со счёта слетели, но мне ещё и долг "подарили". И это при том, что никакие услуги в кредит при моём тарифном плане предусмотрены не были: я о них не просила. А если уж мне их предоставили, то почему отказались передать СМС на обычный номер? Конечно, у "Киевстара", который сотрудничает с такими мошенниками, небось тоже свой интерес. Кстати, почему бы МВД не заинтересоваться этой Ай Фри - конторой, которая торгует кодами доступа до украденной базы данных МВД. Правда, торгует - это громко сказано: деньги берёт, но код доступа не даёт. Однако как ни крути - в любом случае мошенничество.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • ІванД 5 грудня 2011, 12:42

  То ви ще не бачили СПРАВЖНЮ вартість рекламованих дітям послуг!!! Компанія Ай Фрі Україна тим і унікальна, що вона здирає з користувачів іноді більше 50 гривень за... ВХІДНІ повідомлення!!! Звичайно, замовляючи послугу Ви знаєте лише те, що ваша СМС вам буде коштувати 1 гривню (чи 33 копійки), а от скільки Вам буде коштувати ОТРИМАННЯ відповіді від Ай Фрі Україна - ніхто не дізнається до моменту отримання рахунку. Тварюки! Гірше них в цій країні - лише влада

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Владимир 4 листопада 2010, 10:52

  Согласен с автором, тема очень актуальная. Вот только "фронтов" для такой "борьбы" множество. Вчера еду на обед (в 13.00), включаю радио и слышу "...а сейчас на радио Шарманка "все проститутки"". Сначала оторопел - что бы это значило? И тут заиграла композиция Goran Bregovic - "Все проститутки". Кто уже слышал, поймёт меня сразу. И вот еду я на обед - вокруг куча людей, все куда-то идут, женщины, дети, а из радио "Все проститутки". А ведь в маршрутках тоже радио играет, и дети едут (белый день)... И как после такого надеяться и верить что поколение этих детей не вырастет наркоманами, алкоголиками, убийцами и проститутками? И все те же вопросы автора можно применить и к радистанциям.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук