Звільнений за перевищення повноважень львівський патрульний поновився на посаді через суд

Поліцейського звільнили у липні цього року після скандалу у соцмережах

СуспільствоНазарій Тузяк, 12 вересня 201783483
Звільнений за перевищення повноважень львівський патрульний поновився на посаді через суд
Патрульний зупинив водія за перетин суцільної лінії, однак не міг обгрунтувати порушення

Патрульний Пустомитівського відділення поліції Леонід Зубрицький, якого звільнили після скандалу у соцмережах через перевищення повноважень, поновився на роботі через суд. Поліцейський також відсудив у Нацполіції Львівщини 14 тис. грн зарплати, яку мав би отримати за два місяці своєї відсутності.

Львівський окружний адмінсуд 4 вересня задовольнив позов Леоніда Зубрицького і скасував накази про його звільнення, оскільки матеріали службового розслідування «не знайшли свого обґрунтованого підтвердження».

Леоніда Зубрицького звільнили 29 червня через те, що за півтора тижні до того він під час патрулювання дороги Київ-Чоп не зміг пояснити водію причин зупинки і не показав свого посвідчення.

«Він не представився водієві та не представив на вимогу службове посвідчення, спілкувався із водієм, сидячи у службовому автомобілі, не вжив заходів до фіксації та документування правопорушення, а також щодо притягнення водія до адміністративної відповідальності, а окрім того надав неправдиві пояснення щодо суті вчиненого правопорушення в ході службового розслідування. Зважаючи на очевидні факти порушення поліцейським службової дисципліни, керівник головного управління поліції у Львівській області прийняв рішення про його звільнення з поліції», – заявив під час судового засідання представник Нацполіції Львівщини.

Він також зауважив, що службове розслідування ініціювали через публікацію на YouTube відео із працівниками патрульної поліції, які зупинили водія, але не змогли обгрунтувати причини зупинки авто.

Після публікації відео про двох патрульних у Нацполіції провели службове розслідування, за результатами якого й звільнили двох працівників

Сам Леонід Зубрицький заявив, що не порушував трудову дисципліну, а службове розслідування грунтується лише «на припущеннях та суб'єктивному баченні події».

Суддя вирішив, що відео, яке й спричинило скандал та звільнення патрульного, не дає достатньо підстав вважати, що Леонід Зубрицький порушив дисципліну, оскільки з нього не можна зрозуміти, чи представлявся поліцейський водію. Також суд відкинув претензії Нацполіції Львівщини до патрульного щодо відмови задокументувати і зафіксувати порушення водія, оскільки представники Нацполіції не пояснили, про яке порушення йдеться.

Відтак суд відкинув результати службового розслідування, зазначивши, що Нацполіція також не вказала, кому і яку шкоду спричинив Леонід Зубрицький своїми діями.

Звільненого патрульного поновили на посаді поліцейського сектору реагування Пустомитівського відділення поліції, зобов'язавши Нацполіцію Львівщини сплатити йому 14 тис. грн. Нацполіція ще може подати апеляцію на це рішення, однак в частині поновлення на посаді і виплати йому місячної плати (6,7 тис. грн) постанова суду підлягає негайному виконанню.

Зазначимо, що наразі невідомо, чи поновлюється інший працівник поліції, який також став учасником цього інциденту і якого теж звільнили після службового розслідування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Останні новини
Залиште відгук