Зв’язковій Романа Шухевича Дарії Гусяк виповнився 91 рік

Сьогодні, 4 лютого, виповнився 91 рік від дня народження зв’язкової командира УПА Романа Шухевича Дарії Гусяк. 

З уродинами її привітав голова Львівської обласної ради Петро Колодій, повідомили у ЛОР.

«Бажаємо Вам міцного здоров’я, невичерпної енергії, нових звершень у справі служіння українському народові та нових здобутків в ім’я великого майбутнього України. Нехай тепло і затишок родинної оселі надійно захищає Вас від негараздів, а попереду чекає ще багато наповнених корисними справами і земними радощами років», – йдеться у вітанні.

Довідка. Гусяк Дарія Юріївна – зв’язкова командира УПА Романа Шухевича – народилася 4 лютого 1924 року у місті Трускавець на Львівщині у національно свідомій сім'ї Юрія та Марії Гусяків (близькими родичами матері були знамениті діячі ОУН Дмитро Данилишин та Василь Білас).

Закінчила у рідному Трускавці українську народну школу.

Від 1939 року мала тісні контакти з членами підпільної ОУН та виконувала доручення організації. Батько Юрій Гусяк у 1940 році був заарештований органами НКВС, подальша його доля невідома. У 1943 закінчила торговельну гімназію в Дрогобичі. Через загрозу арешту з боку НКВС Дарія разом з матір’ю перейшла на нелегальне становище.

Взимку 1947 року стає зв'язковою генерала Романа Шухевича. На Великдень 1948 року в лісі, при великій кількості повстанців була прийнята у члени ОУН, присягу приймав сам Роман Шухевич.

У 1950 заарештована і з 2 березня утримувалась радянськими спецслужбами в тюрмі «на Лонцького» у Львові. Після року перебування в тюрмі перевезена до Києва для продовження слідства. Рішенням комісії Особливої наради при МДБ СРСР засуджена за ст. 54.1а КК УРСР («зрада Батьківщини») на 25 років тюремного ув’язнення, яке відбувала в тюрмах Верхньоуральська та Володимира. Згодом відправлена у село Баришево (Мордовія). 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук