11 українських чиновників задекларували власні церкви, монастирі і каплиці

В Україні 11 як колишніх, так і теперішніх чиновників різних рівнів внесли у свої електронні декларації церкви, монастирі й каплиці. Серед чиновників є і депутати, і судді, і працівники органів місцевого самоврядування, повідомив проект журналістських розслідувань «Bihus.info».

Зокрема, колишня інспекторка Харківської митниці ДФС Ірина Табака у своїй декларації, яку вона подала перед звільненням задекларувала недобудовану каплицю площею 295 кв. м. Проте знаходиться вона все ж у власності Релігійного управління Харківського екзархату Української греко-католицької церкви і перебуває у користуванні чоловіка Ірини Табаки, який є священиком.

У свою чергу державна реєстраторка Богородчанської селищної ради Івано-Франківської області Орися Гринишин, володіє 90% будівлі в'їздової брами Домініканського монастиря ХVІІІ століття. Інші 10% належать завідувачу Богородчанської районної державної нотаріальної контори Іванові Войташеку, проте задекларував він їх як просте нежитлове приміщення і не вказав у описі майна, що це саме церква.

Монастирем святого Йосипа площею 273,7 кв. м володіє чоловік провідної спеціалістки Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області Лесі Домітрак. А новопризначений суддя Конституційного суду Сергій Головатий задекларував 200-метрову Свято-Покровську церкву в селищі Вільшана Черкаської області, яка була споруджена його коштом.

Також відомо, що депутат Миколаївської селищної ради Дніпропетровської області і за сумісництвом настоятель двох храмів Іван Батіг вніс у декларацію оренду одного зі своїх «робочих місць» – церкву в селі Широка Дача площею 200 кв. м.

Також культові споруди задекларували депутатка Старокостянтинівської райради Хмельницької області Олена Фурсова (храм площею 175,8 кв. м), головний держінспектор Чернівецької митниці Михайло Москалов (недобудована капличка площею 70 кв. м), консультантка Апарату Верховної Ради Олена Куцел (каплиця площею 65,4 кв. м), народний депутат Михайло Папієв (капличка площею 28 кв. м) і суддя Верховного суду Микола Лагнюк (капличка площею 16 кв. м).

Натисніть, щоб переглянути інфографіку в повному розмірі

Ілюструючи цей перелік, журналісти написали, що ці чиновники вирішили: «якщо молитися – то у власній церкві».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук