30-річний Остап Лозинський очолив «Асоціацію музеїв та галерей»

У середу, 11 червня, у Львові відбулися вибори голови виконкому та ревізійної комісії громадської організації «Асоціація музеїв та галерей», яку перед тим 13 років поспіль очолював її засновник – відомий вітчизняний теоретик і практик культурології Зеновій Мазурик.

На зборах директор Львівського палацу мистецтв Юрій Гнатковський визнав Асоціацію вагомим ресурсом музейної громади, а директор Львівського історичного музею Богдан Чайковський наголосив на тому, що позиція Мазурика як лідера була визначальною у тому, що Асоціація залишилася єдиною дієвою з-поміж інших в Україні, інформує ZIK.

Серед висунених кандидатур були названі директор Винниківського історико-краєзнавчого музею Ігор Тимець та завідувач сектора виставково-експозиційної роботи Національного музею у Львові ім. А. Шептицького Остап Лозинський.

Заступниця директора Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Вікторія Садова представила Остапа Лозинського як молодого креативного, освіченого, фахового музейника та громадського діяча – активіста Майдану. А заступник директора Львівського музею історії релігії Зоряна Білик рекомендувала Ігоря Тимця як енергійного й відповідального керівника, який завжди тримає дане слово.

Директор Музею етнографії та художнього промислу Роман Чмелик намагався переконати, що ситуація у суспільстві спонукає до перезавантаження у різних галузях, зокрема й у музейництві, тому не варто перетасовувати стару колоду музейних посадовців (вони мають свою громадську організацію – Раду директорів музеїв), а привести до керівництва Асоціацією «нову кров» – ініціативних молодих людей. 

Вибори голови проходили шляхом прямого відкритого голосуванням: за Ігоря Тимця віддали голос 19 осіб, за Остапа Лозинського – 24.

Так простою більшістю голосів збори ухвалили обрати головою Асоціації музеїв та галерей 30-річного Остапа Лозинського, який практичний досвід та знання з теорії музейного менеджменту здобув під час перебування на міжнародній стипендії стипендії «Гауде Полонія», а цього року до Дня музеїв за співпрацю з фондами, організаціями та установами, приватними особами з метою реалізації музейних проектів, видання промоційної продукції, популяризації фондових збірок здобув премію міського голови Львова в номінації «Розвиток музейного маркетингу».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук