35% українців хочуть відновлення СРСР, – соцопитування

СуспільствоАндрій Стець, 22 грудня 20168142
У всіх регіонах країни ті, хто не прагнуть відновлення СРСР становлять більшість, 51% на Сході і 87% на Заході

35% українців віком від 18 років прагнуть відновлення Радянського Союзу через високі соціальні гарантії у ньому. Про це йдеться у дослідженні Центру Разумкова.

Майже дві третини (65%) опитаних соціологічною службою Центру Разумкова, відповідаючи на питання «Чи прагнете Ви відновлення Радянського Союзу?» зазначили, що вони не прагнуть відновлення Радянського Союзу, 13% відповіли, що прагнуть, ще 22% відповіли «так, але я розумію, що за сучасних умов це нереально». Разом два останні показники складають 35%.

У всіх регіонах країни ті, хто не прагнуть відновлення СРСР становлять більшість, 51% на Сході і 87% на Заході.

Значна різниця у відповідях спостерігається в залежності від національності. Якщо серед етнічних українців відповіли, що не прагнуть відновлення Радянського Союзу 69%, то серед етнічних росіян - 39%.

Чим молодше респонденти, тим менше вони хочуть відновлення СРСР. Серед опитаних віком до 29 років не прагнуть відновлення Радянського Союзу 83%. Серед людей, кому 60 років і більше - 44%.

У поверненні до Радянського Союзу людей приваблюють наступні варіанти відповідей: за часів існування СРСР була впевненість у завтрашньому дні (70%), за радянських часів був високий рівень соціальних гарантій (64%), безоплатне отримання вищої освіти (58%), відсутністю безробіття (55%), достатній матеріальний рівень життя (53%), за радянських часів відчували гордість за велику державу у планетарному масштабі (50%), стабільність і відсутність збройних конфліктів (46%).

Також соціологи відзначають залежність між відповідями опитаних та їх рівнем освіти.

Дослідження проводилось з 18 по 23 листопада у всіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2015 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук