40% ВІЛ-позитивних на Львівщині перебувають у стадії СНІДу

40% ВІЛ-позитивних на Львівщині перебувають у стадії СНІДу
фото р

Із 1200 ВІЛ-позитивних, які офіційно зареєстровані на Львівщині, 500 людей перебуває в стадії СНІДу – останній стадії ВІЛ-інфекції.

Цими даними сьогодні, 8 липня, із ZAXID.NET поділилася лікарка-інфекціоніст Львівської міської лікарні Олександра Королюк

За її словами, у минулому, 2014 році, у Львові були виявлені 94 людини із ВІЛ-інфекцією, з них – 56 жінок. Загалом же жінки складають близько 30-40% ВІЛ-інфікованих. Вона додала, що іноді, особливо жінки, можуть стикатися із дискримінацією у медичних закладах, однак, з кожним роком таких випадків стає все менше.

Зокрема, тому, що лікарні Львова активно співпрацюють із благодійними фондами та ВІЛ-організаціями, беручи участь у різних проектах, де з лікарями працюють юристи та психологи.

«Звісно, спорадичні випадки дискримінації завжди можуть бути. І я завжди прошу тих, хто з дискримінацією стикнувся, інформувати про такі випадки - аби вони не повторювались. Часто є непорозуміння та елементарна необізнанісь з обох сторін - як лікаря, так і пацієнта», - зазначила Королюк.

Вона додала, що головна проблема у питанні ВІЛ - це діагностика.

«Якщо ми будемо вчасно ставити діагноз, то зможемо вчасно лікувати ВІЛ», - зазначила Королюк, додавши, що безкоштовну діагностику ВІЛ-інфекції можна пройти в будь-якій поліклініці Львова.

Зазначимо, що сьогодні, 8 липня, у Львові розпочався перший національний жіночий форум з ВІЛ та СНІДу з міжнародною участю, який триватиме два дні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук