8-місячну Віку потрібно врятувати від цирозу печінки

СуспільствоІрина Ващишин, 27 березня 2015, 19:02 2239 0

У львівській міській дитячій лікарні 8-місячна Віка Гордієнко – уже мало не півроку. Вперше з мамою вона приїхала до Львова з Дніпропетровська, коли дівчинці було три місяці. Тоді їй зробили першу операцію. У дитини – вроджена і дуже рідкісна вада, через яку з печінки не виводиться жовч. Тому й розвивається цироз. Зарадити може лише пересадка печінки. Допомогти готова клініка в Бельгії.

«Але операція дуже коштовна. Нам потрібно всього 127 тис. 245 євро. Це і на операцію, і на післяопераційне перебування та лікування у клініці. Тато наш буде донором, це буде родинна пересадка. А дитина за декілька днів має посвітлішати, впаде білірубін, і вона буде вчитися жити з татовою печінкою», – розповіла мама дівчинки Катерина Гордієнко.

Зараз жовч, не маючи виходу із печінки, забарвлює усю шкіру дитини. Зволікати з операцією не можна. Важливий кожен день.

«Надалі стан Віки буде погіршуватись, тому що попередня операція не вирішує недостатності печінки. І сам орган вичерпує свій резерв і може загинути. Трансплантація – це взагалі перший крок до одужання дитини. Дуже багато залежить, у якому стані вона прийде на цю трансплантацію. Поки дитина компенсована, поки в неї нема кровотеч, якихось супутніх проблем, звичайно, таку дитину трансплантувати буде легше», – пояснила завідувач відділення вроджених патологій Львівської міської дитячої лікарні Галина Курило.

У родині Гордієнків є ще старша донечка, якій 8 років. Разом з татом та бабусею вона живе в Дніпропетровську. Маму та сестричку дівчинка не бачила уже п’ять місяців.

«В мене взагалі старша донька у 8 місяців вже ходила. А Віка добре сидить, але на цьому все зупинилось. У неї слабенькі ніжки, тому ми почали курс масажів. Їмо тільки за розкладом, бо не можна більше, не можна менше. Якщо вона хоче їсти, можна дати водички чи якийсь чай. Тільки Вікуся не дуже хоче пити, бо чекає, що буде суміш», – поділилася мама Катерина Гордієнко.

Щоденні крапельниці, уколи та ліки поки що підтримують дитинку, але час збігає.А операцію бельгійська клініка готова зробити вже у травні. Родині Вікусі допомагають і близькі люди, і зовсім не знайомі. Та цього замало.

Підтримати сім’ю хворої дівчинки можна за цими реквізитами: Приватбанк, карта № 5168 7572 7929 6554, Гордієнко Віталій Вікторович – тато, тел.: 067 560 40 40 (тато), 097 815 97 83 (мама).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук