Адміністрація «Торпедо» запевняє, що не причетна до збройного нападу на підприємців

Головні новини Львова 10.08Оксана Лабойко, 10 серпня 2016, 19:18 1448 0

Вже два роки на львівському ринку «Торпедо» йде справжня війна за територію. Два десятки підприємців хочуть відділилися від адміністрації в окремий базар. Вечірній погром 9 серпня, підозрюють вони, пов'язаний із цим конфліктом. Хоча адміністрація ТзОВ «Торпедо-Новий» стверджує, що до погрому жодного стосунку не має.

У вівторок, 9 серпня, ввечері туди увірвалися чоловіки в камуфляжі зі зброєю, які зв'язали та побили двох підприємців. А слідом заїхали три підйомні крани і з корінням повиривали 15 торгових павільйонів.

Павільйон пана Ігоря постраждав найбільше. Техніка побита і розкидана по землі. Геть увесь товар за десятки тисяч гривень, каже чоловік, тепер просто металобрухт. І не лише власний, бо підприємець брав на ремонт й чужу техніку.

«Це є газове обладнання, яке не є дешеве. І кожна річ може коштувати тисячі гривень. Наприклад, оцей пальник, який колись коштував 1200 гривень, зараз можна просто викинути у смітник», ― розказує підприємець Ігор Жиглінський.

Окрім цього павільйону, понищили ще 14. Їх підйомним краном відкинули геть з території ринку. Відбувалося це на очах у пана Віталія та ще одного підприємця.

«Дуже професійний був напад, бо я як колишній працівник УБОЗу знаю в цьому толк. Двоє забігли з-за павільйона, а ще десь вісім людей вискочили з мікроавтобуса-спринтера. Всі з пістолетами, в балаклавах, у формах. Мене та ще одного чоловіка зв’язали скотчем, скрутили руки і кинули у кущі», ― розповідає Віталій Козлов, який постраждав від нападників.

Вже два роки на «Торпедо» справжня війна за територію. Два десятки підприємців хочуть відділилися від адміністрації в окремий базар. Вечірній погром, підозрюють вони, пов'язаний із цим конфліктом.

«Недавно прийшли нам листи-вимога, що з 1 серпня, якщо ми самі не з’їдемо, то нас насильно звідси приберуть. І з того часу по двоє людей постійно чергують на ринку, навіть вночі», ― розповідає підприємець Петро Болюх.

В адміністрації ТзОВ «Торпедо-Новий» підтверджують: попередження, аби звільнили їхню територію, підприємцям справді надсилали, але до погрому жодного стосунку не мають.

«Ми не маємо до того ніякого стосунку. А може вони самі таке зробили, роблять провокацію? В їхній техніці, яка вчинила погроми, були невідомі нам особи. Вони погрожували охоронцю і побили охоронця. Він вже написав заяву у райвідділ», ― заявила заступниця директора ТзОВ «Торпедо-Новий» Леся Лабік.

Заяви написали і потерпілі підприємці. А на місці увесь день працювали слідчі.

«Кримінальне провадження буде відкрито, але зараз відбираються заяви, тому нічого сказати не можемо», ― зазначив один із слідчих, який відмовився назвати своє ім’я.

В Ратуші дивуються жорстокому погрому на «Торпедо». Кажуть, недавно запропонували компромісний варіант, на який погодилися обидві сторони.

«Приблизно три місяці тому робоча група, яка складалася з представників обох ринків "Торпедо" прийняла рішення, про виділення людям, які на сьогодні не хочуть працювати на ринку пана Перкіна, земельної ділянки для перенесення частини ринку. Зараз ми працюємо у цьому напрямку. Я не можу сказати, що процес переговорів був легкий. Відчувалося напруження, але в кінцевому результаті усі погодилися на такий варіант», ― повідомила начальник юридичного управління міста Гелена Пайонкевич.

Ця ділянка буде одразу за межами ринку. А спірна територія стане буферною зоною. Там буде автостоянка.

«Це є ділянка, яка нікому не надана ні на праві користування, ні на праві власності. Сам договір оренди землі укладатися не буде. Це буде просто договір про встановлення конструкцій, елементів благоустрою», ― пояснив начальник міського управління регулювання земельних відносин Сергій Коровайник.

Зараз саме розробляють проектно-кошторисну документацію на перенесення павільйонів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук