Акції найбільшого в Україні виробника соняшникової олії за рік обвалилися майже на 30%

Компанія належить колишнім регіоналам, які лобіюють її інтереси в парламенті

Причиною обвалу експерти називають відмову Європейського банку реконструкції та розвитку

За рік найбільший агрохолдинг України «Кернел», яким володіють однин з найбагатших бізнесменів Андрій Веревський та народний депутат, екс-регіонал Віталій Хомутиннік, втратив майже 30% вартості своїх акцій на Варшавській фондовій біржі.

Як йдеться на сайті InfoStrefa, акції впали з 66,5 до 46,5 злотих, про це свідчать котирування акцій компанії на сайті Варшавської фондової біржі за станом на 16 липня. Тільки від початку 2018-го папери втратили в ціні 18%. Причиною обвалу експерти називають відмову Європейського банку реконструкції та розвитку від співпраці з «Кернел», який є найбільшим виробником соняшникової олії в Україні.

Акції компанії подешевшали, скріншот Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

16 лютого, згідно з інформацією об’єднання «Український клуб аграрного бізнесу», аграрні асоціації відкритим листом звернули увагу ЄБРР і Міжнародної фінансової корпорації на те, що співвласник холдингу народний депутат Віталій Хомутиннік лобіює в українському парламенті бізнес-інтереси великих переробників олійних культур, яким є і «Кернел».

Як приклад такого лобіювання асоціації навели правки до Податкового кодексу України, ухвалені Верховною Радою у грудні 2017-го, які скасовують бюджетне відшкодування ПДВ при експорті сої і ріпаку. Хомутиннік тоді був членом Комітету Верховної Ради з питань оподаткування.

Ще одним аргументом лобізму автори листа назвали той факт, що норми відміни відшкодування ПДВ широко не обговорювалася ні з бізнесом, ні з громадськістю. Все це, на думку аграрних асоціацій, суперечить принципам міжнародних фінансових інститутів, чесній конкуренції та боротьбі з корупцією. Вони просили ЄБРР врахувати це при фінансуванні великих переробників олійних.

Як пише Liga.net, за словами старшого радника із зовнішніх комунікацій ЄБРР Антона Усова, існує кілька причин для припинення співпраці банку з агрохолдингом. «Ми з «Кернел» не працюємо. У нас був проект, але він зупинений через низку причин. Це не клієнт банку», – повідомив Усов.

Воднчас, за даними ЗМІ, компанія претендує на рекордні цього року державні дотації – 10 млрд грн.

Власники «Кернел» – екс-регіонал Андрій Веревський і народний депутат від партії «Відродження» ( теж екс-регіонал) Віталій Хомутиннік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук