<

Американський журналіст випробував на собі дію російської пропаганди

СуспільствоРоман Ганкевич, 21 листопада 201434100

Журналіст із США в рамках експерименту вирішив протягом тижня читати і дивитися тільки російські ЗМІ, відмовившись від альтернативних джерел інформації.

Про це пише ZN.UA з посиланням на висновки журналіста Business Insider Віталія Кацнельсона.

«Я виріс, ненавидячи Америку. Я жив у Радянському Союзі і був дитиною холодної війни. Ця ненависть закінчилася у 1989 році, коли впала Берлінська стіна і закінчилася холодна війна. До того часу я покинув Росію. Двадцять три роки потому повернулася нова версія холодної війни, хоча ми, американці, цього ще не розуміємо», - написав журналіст.

У рамках експерименту Кацнельсон читав в основному американські та європейські газети і був щиро вражений, що росіяни підтримують вторгнення в Україну.

«Я хотів подивитися, що відбувається в Росії та Україні з точки зору Росії, тому я зважився на семиденну новинну дієту: я дивився тільки російське телебачення - Перший канал Росії, який належить державі і який я не дивився більше ніж 20 років, а також читав «Правду»», - зазначив журналіст.

По закінченню експерименту журналіст був здивований результатами.

«Після перегляду російського телебачення, вам не хочеться читати західну пресу, тому що ви переконані, що вона бреше. І, що більш важливо, російське ТБ настільки потужне, що ви навіть не хочете дивитися щось інакше, тому що переконані, що маєте в розпорядженні незаперечні факти», - відмітив Кацнельсон.

Автор визнав, що російські медіа легко розвивають безліч сумнівів щодо попередніх поглядів і зазначив, що навіть Інтернет, який він вважав неспинною силою демократії, не допомагає «правді прослизнути через тріщини навіть самої міцної стіни пропаганди».

«Пропаганда Росії працює, змушуючи вашу праву півкулю мозку (емоційну) переважати над лівою (логічною), в той же час засмічуючи всі ваші логічні фільтри... Факти – це не те, чим турбується російське ТБ. Як тільки емоційні образи і багато дезінформації наповнять праву півкулю мозку, вона перемагає ліву, яка капітулює і припиняє ставити під сумнів подану інформацію», - робить висновок журналіст.

В якості одного з прикладів він наводить пропаганду російських ЗМІ щодо масового прояву фашизму та нацизму в Україні.

«Український уряд є ліберальним і прозахідним. «Свобода» - партія, члени якої відомі своєю неонацистською та антисемітською риторикою, не отримали навіть мінімальних 5% голосів на виборах в жовтні, щоб пройти в парламент. Між тим, телебачення показує зображення нацистів, які вбивають росіян та євреїв під час Другої світової війни, і проводить паралелі між нацистською Німеччиною і Україною сьогодні», - зазначив журналіст.

На його думку, різниця між американською і російською аудиторією в тому, що американці не довіряють своїм політикам, а росіяни досі обожнюють своїх лідерів, а тому сліпо вірять усьому, що вони їм говорять.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук