АМКУ блокував закупівлю бронежилетів для бійців АТО з вини Міноборони, - заява відомства

Прес-служба Кабінету міністрів України оприлюднила пояснення АМКУ щодо обставин затримки тендеру на поставки бронежилетів для Міноборони.

«Прес-служба Антимонопольного комітету України уповноважена поінформувати громадськість стосовно скарги ТОВ «Аммо С» від 17.06.2014 № 14/06-14, зареєстрованої в Комітеті 18.06.2014 за № 8-20/1341-ДЗ щодо встановлення Міністерством оборони України дискримінаційних вимог у документації конкурсних торгів на закупівлю – «13.92.2. Вироби текстильні готові, інші – 9 лотів» [оголошення № 117469, оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу з питань державних закупівель, бюлетень від 12.05.2014 № 38 (884)]», — йдеться у повідомлення.

Скаргу ТОВ «Аммо С» подало до органу оскарження за формою, в строки (18 червня 2014) та з оплатою за подання такої скарги (як це передбачено постановою Кабінету Міністрів України), і повністю відповідала Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 № 1197-VII зі змінами і доповненнями, внесеними Законом України від 6 травня 2014 року № 1234-VII, а також містила скарги заявника на адресу Міністерства оборони України щодо організації конкурсу під конкретного учасника.

«Так, згідно зі змінами до документації конкурсних торгів розкриття пропозицій конкурсних торгів мало відбутись 19 червня 2014 року. Виходячи з наведеного, Антимонопольний комітет України, як орган оскарження, не мав жодних підстав згідно з Законом не прийняти скаргу ТОВ «Аммо С» до розгляду. Крім того, Комітет, розуміючи важливість закупівлі, коли країна перебуває в умовах воєнного стану, а також свою відповідальність перед народом України, того ж дня (18 червня 2014 року) запитав в Міноборони України інформацію, необхідну для розгляду скарги. При цьому представникам Міноборони України було роз’яснено нагальність отримання інформації для прийняття рішення Постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель (надалі – Колегія). Однак, інформація від Міноборони України до АМКУ надійшла лише о 16.00 20 червня 2014 року, після того як ще вранці в.о. міністра оборони України звинуватив Комітет у блокуванні закупівлі бронежилетів», — йдеться у повідомлені.

«Розуміючи важливість питання, Колегія перенесла розгляд справи і вже о 20.00 20 червня 2014 року розглянула скаргу і відмовила ТОВ «Аммо С» у задоволенні вимог. Принагідно слід зауважити, що 6 травня 2014 року були прийняті зміни до законодавства, які вступили в законну силу 9 травня 2014 року, що дозволяють здійснювати закупівлі для потреб армії за спрощеною процедурою протягом 7-10 днів. Однак, Міноборони України 12 травня 2014 року застосувало для закупівлі бронежилетів процедуру, яка зазвичай триває 2 і більше місяців, оскільки передбачає прозорий механізм оскарження, який суттєво затягує процес закупівлі, що власне і відбулося 18 червня 2014, коли ТОВ «Аммо С» подало скаргу до АМКУ», — йдеться у оприлюдненому урядом коментарі АМКУ.

Як повідомляв ZAXID.NET, вчора, 20 червня, під час виступу у ВР в.о. міністра оборони Михайло Коваль повідомив, що бійці АТО отримали 14 тисяч бронежилетів, але подальша закупівля призупинена. У Міноборони затягування закупівлі бронежилетів пояснили, що їхню закупівлю блокує Антимонопольний комітет.

У відповідь на слова міністра  голова ВР Олександр Турчинов виступив із вимогою до Генпрокурора арештувати винних у зриві постачання захисного обладнання для армії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук