Антимонопольний комітет відкрив справу проти Roshen
Виробники кукурудзяної патоки, які входять до групи компаній Roshen, впродовж двох років неаргументовано змінювали ціни на свою продукцію
У п’ятницю, 21 серпня, Антимонопольний комітет України відкрив справу проти суб’єктів господарювання, які входять до складу групи компаній кондитерської корпорації Roshen, через зловживання монополією на ринку виробництва сиропів протягом 2018-2019 років.
Як відзначає прес-служба, найбільшими вітчизняними виробниками крохмальної кукурудзяної патоки (сиропів) є суб’єкти господарювання групи Roshen. Впродовж двох років вони мали структурні ознаки монополії на цьому ринку.
«За наявною в АМКУ інформацією, в ході ведення своєї господарської діяльності група Roshen протягом 2018 року встановлювала різні ціни, а також різні умови придбання патоки для певної групи споживачів – кондитерських фабрик.
У 2019 році, посиливши ринкову владу у зв’язку з забороною імпорту з Російської Федерації патоки (сиропів), група Roshen підвищила ціни на патоку власного виробництва для всіх покупців, які були об’єктом цінового аналізу», – відзначили у прес-службі.
Вони зазначили, що АМКУ під час розслідування не виявив об’єктивних причин для підвищення цін цієї компанією.
Прес-служба Roshen заперечує звинувачення у зловживанні монопольним становищем на цьому ринку, оскільки не має ніякого стосунку до виробництва патоки.
«На сьогодні Roshen не отримала від АМКУ жодного офіційного повідомлення про порушення справи за ознаками зловживання монопольним становищем. Після отримання від АМКУ офіційної документації про початок розслідування корпорація максимально сприятиме посадовцям комітету в наданні необхідних даних», – відповіла прес-служба кондитерської корпорації у коментарі для «Інтерфакс-Україна».
Нагадаємо, що власником корпорації Roshen є президент України Петро Порошенко. Під час виборчої кампанії у 2014 році він обіцяв продати Roshen, найнявши для цього інвестиційну компанію Rothschild і українську інвестгруппу «Інвестиційний капітал України» (ICU). Однак через відсутність покупців в січні 2016 року була укладена угода, за яким Порошенко передав свою частку в корпорації в незалежний «сліпий» траст. Банк-управитель трасту має також 4-річну довіреність на переговори про продаж активів.