Апеляційний суд продовжив термін оренди резиденції Димінського на Яворівському полігоні

Компанія з 2012 року орендує майже 30 га на території Яворівського полігону і відмовляється звільняти землю

Мисливський будинок, який збудувала фірма Петра Димінського на орендованій території Яворівського полігону

Західний апеляційний господарський суд частково задовольнив скаргу ТОВ «Приватна охоронна фірма "Ірбіс"», підконтрольної бізнесмену Петрові Димінському, та зобов’язав військових продовжити на три роки договір з нею про оренду колишнього військового профілакторію та ділянки площею майже 30 га на території Яворівського військового полігону. Про це повідомило видання «Наші гроші. Львів», посилаючись на постанову, опубліковану в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Йдеться про нежитлові приміщення колишнього профілакторію площею понад 1,1 тис. м2 у с. Верещиця Яворівського району на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки (Яворівський полігон) та земельну ділянку площею 29,3 га, з яких 13 га – озеро, які фірма Петра Димінського орендує з 2012 року. Згідно з угодою, фірма мала відремонтувати колишній санаторій та підтримувати його в належному стані. Проте особливого ремонту тут не зробили, натомість побудували штучний острів та мисливський будиночок на воді.

У 2015 році угоду оренди автоматично продовжили на три роки – до 2018. У травні 2018 юристи «Ірбісу» вирішили, що угода оренди також автоматично продовжена, але Яворівська КЕЧ (квартирно-експлуатаційна частина, – ред.) не лише не підписала угоди, але й звернулась до суду з позовом про виселення підприємства. Господарський суд Львівської області 29 листопада 2018 року вирішив, що «Ірбіс» не мав​ права на продовження дії договору оренди та зобов’язав фірму звільнити орендоване майно та земельну ділянку і передати Яворівській КЕЧ.

Але 25 лютого 2019 року Західний апеляційний господарський суд під головуванням судді Олександра Мирутенка скасував рішення господарського суду. На думку суду, угода між ТОВ «Ірбіс» та Яворівською КЕЧ справді повинна бути продовжена автоматично на три роки, оскільки це вже робили у 2015 році на той же самий термін без заперечень з боку Яворівської КЕЧ і Міністерства оборони України.

«Визнати укладеним додатковий договір оренди до договору оренди №7 від 31.05.2012 нерухомого військового майна, розташованого в Старицькому гарнізоні за адресою: Львівська область, Яворівський район, с. Верещиця, Яворівський навчальний центр, на той самий строк та на тих самих умовах, визначених основним договором та додатками до нього, з наступного дня після спливу строку дії попереднього договору», – процитували «НГ. Львів» постанову Західного апеляційного господарського суду.

Апеляційний суд встановив, що Яворівська КЕЧ не повідомила орендаря про намір використовувати зазначене майно для власних потреб. Тобто якби представники Яворівської КЕЧ повідомили, що не мають наміру віддавати цю ділянку комусь в оренду, а планують залишити для власного користування, то рішення суду було б інакшим. Крім того, суд встановив, що «…Яворівська КЕЧ та Західне територіальне квартирно-експлуатаційне управління в березні 2018 року клопотали перед начальником Квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ Олегом Галушком про продовження договору оренди укладеного з ТзОВ «Ірбіс» на термін визначений законодавством».

Щоправда, суд відмовив «Ірбісу» в автоматичному продовженні терміну дії договору на 10 років, оскільки це вже істотні зміни договору, що не підлягають автоматичному затвердженню.

Засновниками ТОВ «Приватна охоронна фірма "Ірбіс"» є Андрій Борщ (17,6 %) та ТОВ «Народна команда ФК "Карпати"» (82,4%), кінцевими бенефіціарними власниками якої є той же Борщ та громадянин Кірпу Ніколау Хрістікіс. А контролює фірму почесний президент ФК «Карпати» Петро Димінський, який на сьогодні офіційно перебуває в розшуку через звинувачення у вчиненні смертельного ДТП, в якому загинула 31-річна Наталія Тріла. Андрій Борщ також фігурує у цій справі, адже саме він взяв вину на себе. Тепер через це він перебуває під домашнім арештом – йому інкримінують приховування злочину.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук