Таємна «хонка» Димінського на Яворівському полігоні

Журналісти пробрались на територію штучного острова посеред полігону

Головні новини Львова 11.04Христина Шевченко, 11 квітня 2016, 20:13 6
дивіться також

Військова прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом недбальства військовослужбовців, які надали в оренду 30 га землі Яворівського полігону приватній фірмі. Журналісти виявили: на цій землі побудував немаленьку хатинку почесний президент футбольного клубу «Карпати» Петро Димінський.

Яворівський полігон – один з найбільших в Європі. Гордість України – місце міжнародних військових навчань і візитів президента. А ще тут – тисячі гектарів соснового лісу, звірина і чисті озера.

Посеред Яворівського полігону є 29 га, які ретельно охороняють, – загороджені парканом і шлагбаумом. На територію проїжджають лише обрані люди.

Побачивши журналістів з камерою, чоловік з татуюванням ВДВ, який назвався Русланом, наполягав, що тут не можна знімати: «Ви не маєте ніякого права, давайте вийдемо... я вас дуже прошу... чого ви знімаєте? (хапає камеру) ...не треба знімати... я вас дуже прошу...». Щоправда, кого він представляє чоловік не сказав.

А от дядечко біля шлагбаума назвався – він працівник охоронної фірми «Ірбіс». Саме ця структура й орендує 29 га цінної військової землі, яку чомусь так пильно охороняє.

За умовами договору, фірма орендує цю ділянку для рибного господарства, а ще зобов'язується за власний кошт зробити капітальний, поточний та інші види ремонтів орендованого майна, тобто старого військового профілакторію.

Втім, відеозйомка зверху показує, що приховують за парканом – профілакторію ніхто не ремонтує, а на території виріс штучний острів з мисливським будиночком.

Відеозйомка маєтку Димінського на Яворівському полігоні

Військова прокуратура вважає цю будівлю незаконною.

«Штучно, самовільно було споруджено острів шляхом намиття піску і на ньому споруджено будівлю близько 100 кв. м. Це все заборонено», – розповів військовий прокурор Владислав Савинець.

Окрім військової прокуратури порушення мала б побачити й інша військова структура – Яворівська квартирно-експлуатаційна частина (КЕЧ), яка і надала цю земельну ділянку в оренду. Однак в коментарі вони сказали, що будинок на озері вважають альтанкою.

«Це альтанка, вони бувають різних розмірів, орендну плату нам сплачують і претензій ми до них не маємо», – розповіла юрист Яворівської КЕЧ Ірина Прийма.

Тож будиночка Яворівська КЕЧ не бачить, а як же з надто низькою платою за оренду – 3850 грн за місяць? Невже і цього не помітили, але ж це прописано в їхньому ж договорі? У відповідь юрист Яворівської КЕЧ зазначила, що оренду погодили спеціалісти і фонд Держмайна.

Тобто спеціалісти визначили – оренда профілакторію, а це понад 1000 кв. м, і величезного шматка землі – коштує як однокімнатна квартира в центрі Львова. Проте така неймовірна знижка для «Ірбісу» – ще не все. Курсанти Львівської академії сухопутних військ тут розчищали земельну ділянку. Що ж це за фірма така «Ірбіс», яку так полюбили військові?

Хто є хто?

Власником «Ірбісу» є Борщ Андрій Васильович. Людина не публічна. У квітні 2014 року охоронна фірма заснувала спілку «Товариство мисливців та рибалок «Ірбіс». Її керівником є той самий Андрій Борщ. А співзасновником – ТОВ «Народна команда «Футбольний клуб «Карпати».

Засновником «Народної команди «Футбольний клуб Карпати» є кіпрський офшор «Ейблмарк Лімітед» та юрист Євген Пакош. Він же адвокат львівського олігарха і почесного президента футбольного клубу «Карпати» Петра Димінського.

Схоже саме Петро Петрович де-факто побудував на Яворівському полігоні будиночок.

«Він тут практично живе, його машини курсують тут кожного дня. Два чорні джипи, в сторону озера і назад», – розповів голова Товариства військових мисливців та рибалок Микола Ковальчук.

Петро Петрович домовився з військовими, обгородився, на охорону поставив свою ж фірму «Ірбіс», і навіть вирішив домовитись з мисливцями, які мали по сусідству своє господарство. Микола Ковальчук, голова Товариства військових мисливців та рибалок Західної України не приховує, що Петро Димінський намагався домовитись.

«Петро Петрович запропонував, що хоче викупити перше озеро, друге, третє. Вони оцінили четверте озеро площею 18 га у 100 тис. грн. Ну це смішна ціна», ­ розповів Микола Ковальчук.

Тож, оскільки Димінський не домовився із сусідами, вирішив їх змінити. У 2014-му суд вирішує забрати все майно у мисливців. Натомість утворюється нове Мисливсько-рибальське господарство «Старичі», дуже лояльне до Петра Петровича.

«Або олігарх не олігарх – я знаю цю людину тільки з порядної сторони», – запевнив директор МРГ «Старичі» Петро Іванцов.

Не дарма нові сусіди Петра Димінського мають доступ до шлагбаума, який закриває вхід до будиночка Димінського. Разом з ними ми потрапляємо на територію. Нам показують усе, крім садиби. Наводимо розмову з мисливцями МРГ «Старичі»:

«- Де будинок Димінського?

- Нема тут такого.

- А що там?

- Там острів ...»

Ідемо на острів – нас зупиняють...

«- Я не дозволю вам це знімати...

- А хто там живе?

- Ну, пан Димінський».

Знімати його будинок з території нам так і не дозволили, – у Димінського є ще одна охорона – мисливці.

Прокуратура

Про певні домовленості Димінського з військовими дізналась прокуратура. Ініціює розірвання угоди оренди, а ще відкрила кримінальне провадження, про недбальство – і Яворівської КЕЧ, і навіть колишнього міністра оборони Дмитра Саламатіна. Адже без погодження міністерства військової землі ніхто б в оренду не дав.

«Землі оборони мають використовуватись виключно для Міністерства оборони», – зазначив військовий прокурор Владислав Савинець.

Сам Петро Димінський пояснити свою причетність до земельної ділянки пообіцяв за два дні. Ми чекаємо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук