Аргентинську газету звинуватили в порушенні польського «закону про Голокост»

Газета «Pagina 12» стала першою, кого звинуватили у порушенні скандального польського закону про Інститут національної пам'яті

СвітАндрій Стець, 3 березня 20187321
У Польщі з 1 березня вступив в дію закон про Інститут національної пам'яті

Аргентинська газета «Pagina 12» стала першою, кого звинуватили в порушенні суперечливого польського «закону про Голокост», що набрав чинності в четвер, 1 березня. Про це повідомляє агенція AFP.

Як повідомляється, наближена до правлячого польського уряду неурядова організація «Польська ліга проти наклепу» у п'ятницю, 2 березня, звинуватила веб-сайт аргентинської газети Pagina 12 та її журналіста Федеріко Павловського у «діях, спрямованих на шкоду польській нації та добрій репутації польських солдатів».

Йдеться про те, як зазначають у «Польській лізі проти наклепу», що газета використала фото солдатів польського антикомуністичного спротиву після Другої світової війни в статті про різанину в Єдвабному. Тоді, в 1941 році, група польського населення у селі Єдвабному вчинила погром та вбила щонайменше 300 єврейських сусідів під час німецької окупації.

Польська організація заявляє, що цим газета заподіяла «шкоду польській нації та добрій репутації польських солдатів».

Зазначимо, що внаслідок різанини в Єдвабному 10 червня 1940 року було жорстоко вбито 340 євреїв, більшість із яких спалили живцем.

Польський Інститут національної пам'яті в 2003 році визнав, що в погромі брали участь принаймні 40 поляків - жителів Єдвабного.

Нагадаємо, що польсько-ізраїльські відносини значно погіршилися через прийняття Польщею закону про Інститут національної пам'яті. Закон передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів, а також штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту. Ізраїль виступив категорично проти нових поправок до закону про Інститут національної пам’яті. США засудили рішення президента Польщі підписати скандальний закон.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук