Cенат Польщі проголосував вночі за закон щодо заборони «бандерівської ідеології»

Закон прийняли з поправками, які вводять кримінальну відповідальність за пропагування «бандеризму»

СвітРоман Ганкевич, 1 лютого 201827653
Cенат Польщі проголосував вночі за закон щодо заборони «бандерівської ідеології»
фото TVN24
Депутати Сенату проголосували за закон вночі

У ніч на четвер, 1 лютого, Сенат Польщі прийняв без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі, в якому передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. Про це інформує TVN24.

Як зазначається, голосування відбулося о 3:00 за київським часом. За прийняття цього законопроекту проголосували 57 сенаторів, в основному правлячої партії «Право і Справедливість» (PiS), проти - 23 сенатори опозиційних сил, а двоє сенаторів утрималися.

Упродовж дня у Сенаті спочатку у комісіях, а потім на засіданні верхньої палати парламенту велася бурхлива дискусія щодо того, яким буде зміст цього закону. Депутати опозиції наполягали, що цей законопроект є невдалим і його потрібно змінити, оскільки він запроваджує цензуру в Польщі на ведення дискусій у питанні провини поляків за злочини під час Другої світової війни і погіршує відносини з іншими країнами, зокрема Ізраїлем та США.

Водночас, провладні депутати наполягали, що законопроект потрібно прийняти із запропонованими поправками, аби уникнути ситуацій, коли Польщу і польський народ безпідставно звинувачуватимуть у злочинах проти євреїв у роки війни.

Нагадаємо, що 26 січня Сейм Польщі проголосував за поправки до законопроекту про Інститут національної пам'яті Польщі, яким зокрема заборонив у країні пропаганду «ідеології українських націоналістів». Новий закон вводить можливість відкриття кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують вчинення злочинів українських націоналістів та українських формувань, які співпрацювали з третім рейхом.

МЗС України висловив глибоке занепокоєння фактом прийняття Сеймом цього закону, а в МЗС Польщі відповіли, що законодавчий розгляд цього питання ще не завершено. Водночас, у польському міністерстві наголосили, що положення цього закону не розповсюджуватимуться на наукову і мистецьку діяльність.

Зміни до цього законопроекту також призвели до дипломатичного скандалу між Польщею та Ізраїлем. На переконання Єрусалиму, цей законопроект є поганим, оскільки забороняє критику поляків, які могли бути причетними до вбивств євреїв під час Другої світової війни. Варшава відкидає звинувачення, наполягаючи, що йдеться лише про захист доброго імені Польщі і поляків і відкидання безпідставних звинувачень про участь поляків у Голокості.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук