Порошенко назвав неприйнятним польський закон про заборону «бандерівської ідеології»

Порошенко розкритикував прийнятий у Польщі закон

Прийнятий у Польщі закон, яким, зокрема, забороняється так звана «бандерівська ідеологія», містить неприйнятні оцінки. Про це на своїй сторінці у Facebook написав президент України Петро Порошенко.

«Глибоко стурбований рішенням польського парламенту. Історична правда вимагає відвертої розмови і діалогу, а не заборон. Оцінки, які містяться в цьому рішенні, є абсолютно необ'єктивними і категорично неприйнятними. Ми насамперед пам'ятаємо наші спільні перемоги і боротьбу проти тоталітарних режимів. Жодне політичне рішення не може замінити історичну правду», - заявив Порошенко.

За його словами, прийнятий закон не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між Україною та Польщею. Він закликав польських урядовців до об'єктивності та діалогу.

Нагадаємо, 26 січня польський Сейм підтримав поправку до закону про Інститут нацпам'яті. На її основі вводиться покарання за приписування польському народу злочинів, скоєних Третім Рейхом та інших злочинів проти людства, світу і військових злочинів і, зокрема, «за пропаганду бандерівської ідеології». Покарання передбачає штраф або позбавлення волі терміном до трьох років.

У ніч на четвер, 1 лютого, польський Сенат ухвалив цей законопроект без поправок.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук