Держдеп США закликав Польщу переглянути законопроект про Інститут національної пам'яті

СвітРоман Ганкевич, 1 лютого 20182
Хізер Ноєрт: Законопроект може підірвати свободу слова та академічний дискурс

Державний департамент США закликав Польщу переглянути законопроект про Інститут національної пам'яті, відзначивши, що він може мати наслідки для відносин Варшави зі Сполученими Штатами та Ізраїлем. Про це повідомляє Reuters.

У Держдепі зазначили, що цей законопроект може підірвати свободу слова в країні. «Історія Голокосту болюча і складна. Ми розуміємо, що фрази на кшталт «польські табори смерті», є неточними і такими, що вводять в оману і шкодять. Однак ми стурбовані, бо якщо цей законопроект буде затверджено, це може підірвати свободу слова та академічний дискурс», - заявила прес-секретар американського зовнішньополітичного відомства Хізер Ноєрт.

«Ми закликаємо Польщу переглянути законодавство в світлі його потенційного впливу на принципи свободи слова і на нашу здатність бути ефективними партнерами», - додала вона.

Нагадаємо, 26 січня польський Сейм підтримав поправку до закону про Інститут нацпам'яті. На її основі вводиться покарання за приписування польському народу злочинів, скоєних Третім Рейхом та інших злочинів проти людства, світу і військових злочинів і, зокрема, «за пропаганду бандерівської ідеології». Покарання передбачає штраф або позбавлення волі терміном до трьох років.

У ніч на четвер, 1 лютого, польський Сенат ухвалив цей законопроект без поправок.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук