Варшава відповіла на заяву МЗС України стосовно закону про заборону «бандеризму»

СвітРоман Ганкевич, 27 січня 201814402
Варшава відповіла на заяву МЗС України стосовно закону про заборону «бандеризму»
фото PAP
Наміром ініціаторів закону є протидія «запереченню або зниженню відповідальності винних у злочинах, скоєних колабораціоністами Третього Рейху»

Польський закон про кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів стосується лише тих, хто публічно заперечує ці події, і не стосується дослідників. Про це йдеться в офіційній заяві МЗС Польщі, поширеній в суботу польським агентством PAP.

«У зв'язку із заявою МЗС України з приводу прийняття 26 січня 2018 року Сеймом Польщі закону «Про внесення змін до закону про Інститут національної пам'яті...» повідомляємо, що законотворчий процес вищевказаного правового акту ще не завершений», - йдеться в заяві МЗС Польщі.

Як зазначили у польському відомстві, наміром ініціаторів закону була протидія «запереченню або зниженню відповідальності винних у злочинах, скоєних колабораціоністами Третього Рейху». У заяві наголошується, що законопроект стосується лише тих осіб, які «публічно і всупереч фактам заперечують наявність вищевказаних злочинів».

У польському міністерстві також наголосили, що наукова і художня діяльність «не є предметом злочину за змістом даного закону».

Польська сторона також підтвердила свою готовність будувати відносини стратегічного партнерства з Україною. «Проте, як ми неодноразово заявляли, це партнерство повинне бути засноване на правді», - заявили у польському зовнішньополітичному відомстві.

Як відомо, 26 січня Сейм Польщі вніс зміни до закону про Інститут національної пам’яті, який забороняє пропаганду «бандерівських націоналістів» і визначає злочинною участь «бандерівських націоналістів» у знищенні єврейського населення та геноциду громадян міжвоєнної Польщі на території Волині та «Східної Малопольщі», тобто Галичини. Згідно зі змінами, порушників оновленого закону каратимуть грошовими штрафами або ув’язненням до трьох років. Закон, схвалений Сеймом у третьому читанні. Його ще має затвердити Сенат і підписати президент Польщі.

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович сьогодні заявив, що підтриманий польськими депутатами законопроект небезпечний не для України, а для самої Польщі.

Пізніше МЗС України засудило рішення Сейму Польщі про заборону пропаганди «бандерівських націоналістів». У документі дипломати висловили сподівання, що Сенат Польщі, який має незабаром розглянути зазначений законопроект, «виявить політичну мудрість стосовно питань, які можуть негативно вплинути на розвиток двосторонніх відносин».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук