МЗС України гостро відреагувало на ухвалений в Польщі проект Закону про Інститут нацпам'яті

МЗС України сподівається на політичну мудрість Сенату Польщі під час розгляду законопроекту про «бандерівську ідеологію»

У Міністерстві закордонних справ України засудили рішення Сейму Польщі про заборону пропаганди «бандерівських націоналістів». Про це йдеться на сайті українського зовнішньополітичного відомства.

«Категорично не сприймаємо чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій, у тому числі некоректного використання в офіційному документі Республіки Польща назви частини території сучасної України», - йдеться в офіційному повідомленні.

Українські дипломати нагадали авторам проекту законодавчого акту, що українці, як і поляки, зазнали надзвичайно великих страждань від тоталітарних режимів у роки Другої світової війни, а також боролися за свободу своєї Батьківщини. «У цьому контексті надзвичайну стурбованість викликає намір зобразити українців виключно як «злочинних націоналістів» та «колаборантів третього рейху», – йдеться у заяві.

У документі дипломати висловлюють сподівання, що Сенат Польщі, який має незабаром розглянути зазначений законопроект, «виявить політичну мудрість стосовно питань, які можуть негативно вплинути на розвиток двосторонніх відносин».

Як відомо, 26 січня Сейм Польщі вніс зміни до закону про Інститут національної пам’яті, який забороняє пропаганду «бандерівських націоналістів» і визначає злочинною участь «бандерівських націоналістів» у знищенні єврейського населення та геноциду громадян міжвоєнної Польщі на території Волині та «Східної Малопольщі», тобто Галичини. Згідно зі змінами, порушників оновленого закону каратимуть грошовими штрафами або ув’язненням до трьох років. Закон, схвалений Сеймом у третьому читанні. Його ще має затвердити Сенат і підписати президент Польщі.

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович сьогодні заявив, що підтриманий польськими депутатами законопроект небезпечний не для України, а для самої Польщі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук