Археологам перешкоджають проводити розкопки на Міцкевича,9 у Львові

Володимир Балита, 9 липня 201313602
Археологам перешкоджають проводити розкопки на Міцкевича,9 у Львові
фото ZAXID.NET
Розкопки на площі Міцкевича, 9 у Львові

Власник раніше знесеного будинку на площі Міцкевича, 9 у Львові не дає змоги археологам нормально проводити розкопки на ділянці за цією адресою. Про це сказав 9 липня директор Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Олег Осаульчук.

«Роботи тривають, та з великими перепонами з боку власників неіснуючої нерухомості: блокують виїзд, викликають міліцію. Повідкривали якісь кримінальні справи», – розповів він.

На запитання журналістів, чи є зараз власником колишнього будинку Спілка художників, Олег Осаульчук сказав, що вже ні: «Наскільки я розумію, вони продали об’єкт раніше своєму ж юристу, пану Оленчину. Як пише в свідоцтві, він – власник приміщень та решток пам’ятки. Приміщень тут немає, підвалів теж. Звинувачує нас в вивезенні каменю, цегли тощо», – сказав археолог.

Він нагадав, що раніше на Міцкевича,9 була пам’ятка архітектури – житловий будинок 1839 року, який в кінці 90-х років розібрали бо він був у аварійному стані, а земельну ділянку за цією адресою продали під забудову.

«Хоча пам’ятка досі в державному реєстрі, де-юре вона є, та де-факто – вже не існує. Тому власник земельної ділянки – «Центр розвитку нерухомості» замовив у археологів дослідження на всій території ділянки, щоб встановити, які давні об’єкти тут є, що можна тут робити, чи враховувати результати археології, чи будуть вони настільки мізерними, що тут можна буде з нуля збудувати нову споруду», – сказав Олег Осаульчук.

Перші дослідження тут розпочались 2005-2006 року. «Було досліджено десь четвертину земельної ділянки, але через судові перипетії між власником ділянки і нині не існуючого об’єкта нерухомості роботи були призупинені. На першому етапі виявили рештки Високого муру, що природно, бо будинок, що тут був, будували на Високому мурі. Поставало питання, наскільки рештки цього муру збережені. Вони в досить задовільному стані. Цього року передбачаються розкопки на решті території, перевірка результатів 2005-2006 років», – сказав Олег Осаульчук.

За результатами археологічних досліджень фахівці скерують пропозицій для замовника («Центру розвитку нерухомості») та пам’яткоохоронних органів щодо того, що зі знахідок тут варто зберегти і музеїфікувати.

Як інформував ZAXID.NET, понад 15 років територія позаду пам’ятника А.Міцкевичу у Львові пустує. Колись там, на вул. Міцкевича, 9, стояв триповерховий бідермаєрівський будинок. На цьому місці планували збудувати готель. Сьогодні в Інтернеті можна знайти кілька проектів готелю, що буде на Міцкевича, 9, зокрема й проект власника цієї земельної ділянки ТзОВ «Центр розвитку нерухомості» (його засновником є «Технопарк ЛЗТА», який і входить у «Unidevelop Holdining»).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • =Kleparow= 9 липня 2013, 23:55

  дрипцю, якшо замість "йой" поставити "таваріщі", вийде 100% виступ на засєданів якогось актіва в купі з "возмущенной апчествєнностью". досвід водкой не зальйощ, кіко років вже пройшло. ;-) а дотеперешній гадюшник, який там був, тіпа круто, ага... паходу, якшо вірити вікімапію, нижанківського за межами 865 зони юнеско

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Фацет з гальорки 9 липня 2013, 14:33

  Йой ! Так там ці розкопки хоча би розпочалися ! А от на вул.Нижанківського 7(вхід із пр-ту Шевченка 3), вже от як півроку на місці колишнього кінотеатру "Україна" йде будівництво торгово-розважального центру. Будівництво в охоронній зоні ЮНЕСКО розпочалося взагалі без проведення археологічної експертизи. Забудовник варварськи заливає бетонний фундамент, бурить грунт, змішуючи культурні пласти. А міськрада не реагує на протести громадськості і мешканців навколишніх будинків виражених на громадських слуханнях 11.01.2013 р. Видно у ТзОВ "Кіносвіт" є десь "волохата лапа", яка прикриває очі міським посадовцям !

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук