Архітектурні пам’ятки Львова почали ознаковувати міжнародним символом «Блакитний щит»

Таким знаком позначають пам’ятки культурної спадщини у багатьох країнах світу

КультураОрися Шиян, 23 квітня3360
Архітектурні пам’ятки Львова почали ознаковувати міжнародним символом «Блакитний щит»
фото ЛМР
Пам’ятки культурної спадщини Львова позначать міжнародним символом

Пам’ятки культурної спадщини Львова ознакують за міжнародним зразком. Відповідні будинки позначають знаком «Блакитний щит», який використвують у різних країнах світу.

Як розповідають в управлінні охорони історичного середовища, насамперед відмітки причеплять на будинки у центральній частині міста. Перші пам’ятки культурної спадщини почали ознакувати 22 квітня.

«Зараз ми отримали 160 таких знаків. Розпочали встановлювати їх першочергово на будинках-пам'ятках культурної спадщини в центральній частині міста», — розповіла начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

Зараз пам’ятки архітектури позначені таблицями, затвердженими Міністерством культури в 2004 році. Деякі є ще радянського зразка. На думку Лілії Онищенко, вони погано виглядають на пам’ятках, і металеві таблички часто крадуть.

«Ми також говорили про це з Міністерством культури, що необхідно старі таблички поміняти і привести до міжнародного зразка. Вони погоджуються. Також ми представляли цей «Блакитний щит» на кількох конференціях, на засіданні Національно комісії у справах ЮНЕСКО, вони теж погоджуються, що настав час радянські таблички замінити», — повідомила Лілія Онищенко.

Нагадаємо, «Блакитний щит» — це знак, який встановлюють на пам’ятках культурної спадщини у світі, затверджений Гаазькою конвенцією в 1954 році. Гаазьку конвенцію підписало 134 держави, серед них — і тодішня Українська Радянська Соціалістична Республіка. 29 грудня 2018 року виконавчий комітет Львівської міськради прийняв рішення «Про затвердження зразка інформаційного знака для розміщення на пам’ятках культурної спадщини у Львові».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук