На всіх пам'ятках культури у Львові встановлять нові знаки

СуспільствоНазарій Тузяк, 29 грудня 20186571
Пам'ятки культури у місті тепер мають позначати блакитним щитом

Львівська міськрада затвердила зразок нового символу на позначення пам'яток культури у місті. Відповідно до прийнятого у суботу, 29 грудня, рішення виконкому, усі пам'ятки у Львові мають позначити знаком «Блакитний щит».

За словами керівниці управління охорони історичного середовища ЛМР Лілії Онищенко, саме цей символ використовується у багатьох країнах на позначення пам'яток культури.

«Зараз на пам’ятках архітектури встановлено таблиці, погоджені наказом Міністерства культури в 2004 році. Є ще таблиці радянського зразка. Вони фактично мало чим відрізняються, тільки що «радянські» виготовлені з чавуну і їх активно крали. Новіші виготовлені з пластику. Як показав досвід, вони погано на пам’ятках виглядають. І коли на них світить сонце, вони вигинаються. Тому ми пропонуємо застосувати «Блакитний щит» — це є міжнародне ознакування пам’яток, прийняте Гаазькою конвенцією в 1954 році. Його використовують у різних країнах світу», – розповіла під час засідання виконкому Лілія Онищенко.

Міськрада Львова планує відмовитись від старих позначень пам'яток

У Львові таблички з «блакитним щитом» матимуть розмір 26 на 15 см. Точний відтінок синього кольору мають визначити згодом, коли спробують кілька варіантів. Нові позначки поєднуватимуть із інформаційними таблицями, які зараз встановлені на багатьох пам'ятках.

Окрім цього міськрада планує звернутися до Міністерства культури з пропозицією відмовитись від радянських табличок і використовувати замість них «Блакитний щит».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук