Асистентам вчителів інклюзивних класів у Львові доплачуватимуть півставки з міського бюджету

СуспільствоОрися Шиян, 8 вересня 20173480

У класах, де навчаються діти з інклюзивною формою навчання, вчителю допомагає асистент (вихователь). З міського бюджету йому оплачуватиметься півставки. Відповідне рішення про введення до штатних розписів загальноосвітніх навчальних закладів міста Львова додаткових посад вихователя (асистента вчителя) та практичного психолога у 69 інклюзивних класах прийняв виконавчий комітет ЛМР сьогодні, 8 вересня.

Як уточнила начальник управління освіти ЛМР Зоряна Довганик, зараз в місті понад 60% вакансій цієї посади. Однак введення додаткової штатної одиниці і виплати півставки асистента-вчителя допоможе збільшити заробітну плату асистентам і заповнити вакантні посади.

Зараз у Львові вже сформовано 69 інклюзивних класів. На виплати асистентам в рік передбачено від 1,5 до 2 млн грн додаткових коштів на рік.

«Львів – єдине місто в Україні, яке з міського бюджету проводитиме доплату асистентам вчителя в розмірі півставки», – зазначила Зоряна Довганик.

До слова, у порівнянні із 2015-2016 навчальним роком кількість дітей, які мають особливі освітні потреби, у Львові збільшилася майже утричі. Тому розвиток інклюзивної освіти – важливе питання.

«Я вважаю, що 2 вчителя в класі – це норма. А там, де є діти, які потребують особливої уваги, то це навіть не обговорюється. Одна вчителька фізично не може тримати і ліву, і праву частину, і дисципліну, і викладати. Це перший крок. Нас має цікавити якість навчання дітей», – підсумував міський голова Львова Андрій Садовий.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук